Ben Askren ostatecznie rozstał się z Bellatorem

autor:
14 Listopad 2013
Ben Askren ostatecznie rozstał się z Bellatorem

fot. Dave Mandel/Sherdog

fot. Dave Mandel/Sherdog


Koniec „telenoweli”. Ben Askren (12-0) nie jest już zawodnikiem Bellatora. O rozstaniu się z mistrzem wagi półśredniej, poinformował dzisiaj szef federacji, Bjorn Rebney. Popularny „Funky” wypełnił swój kontrakt, a obie strony, ostatecznie postanowiły go nie przedłużać.

29-letni Askren podpisał kontrakt z Bellatorem w 2010 r kiedy to miał za sobą trzy zawodowe starty. Od tamtego czasu stoczył dziewięć walk pod szyldem drugiej siły światowego MMA. Po wygraniu turnieju wagi półśredniej dostał szansę walki o pas mistrzowski tej kategorii. Sztuka ta mu się udała, a kolejne cztery wyzwania jakimi były obrony tytułu również kończył na swoją korzyść.

Od jakiegoś czasu można było trafić na prowokujące wypowiedzi Bena w stosunku do Georgesa St-Pierre’a. Amerykanin chciałby np. pokazać Kanadyjczykowi prawdziwe zapasy, w których jest jednym z najlepszych zawodników mieszanych sztuk walk.

„Odbyłem wiele rozmów z Benem i stało się jasne, że nastał czas by każdy poszedł w swoją stronę. Ben może podpisać kontrakt z każdym kto go zechce. Był w Bellatorze od początku swojej kariery, szanuję go za to co osiągnął i życzę mu jak najlepiej, gdziekolwiek pójdzie.”
– powiedział Rebney.

Kibicom nie pozostaje nic innego jak czekać na ogłoszenie zawarcia umowy na linii Askren – UFC!

Komentarze

 • zenek

  Po wygraniu turnieju wagi półciężkiej (błąd półśrednie) ;p

 • Eksporter Zla

  coś mi tu nie gra, ot tak go puścili?

 • Pako

  no jak to,Bjorno puścił go wolno,teraz on podpisze umowę z UFC a potem Bjorn będzie trąbił że UFC bierze "weteranów" z Bellatora Applause trzeba czekać teraz na odzew Danuty.

 • rudy

  Niech biorą kędziorka szybko, jest na fali, będzie ciekawym nabytkiem dla Dany. Niech tylko polityki w to nie mieszają i biorą zawodnika

 • Typer

  news of the day!