„Jan Błachowicz nie wystąpi na KSW 25 z powodu kontuzji kolana.” – Martin Lewandowski o okolicznościach urazu mistrza półcięzkiej

19 Listopad 2013
7
„Jan Błachowicz nie wystąpi na KSW 25 z powodu kontuzji kolana.” – Martin Lewandowski o okolicznościach urazu mistrza półcięzkiej


Dosłownie kilka dni temu mieliśmy wewnątrzredakcyjną dysputę na temat kolan Janka Błachowicza (17-3) oraz nieuchronnie zbliżającym się terminie KSW 25 bez kontuzji, a te przecież zawsze pojawiały się w najmniej oczekiwanym momencie. Niedawno federacja oficjalnie ogłosiła, że mistrz kategorii półciężkiej nie będzie wstanie zmierzyć się na grudniowej gali z nowo zatrudnionym Vigilem Zwickerem (11-3). Tradycyjnie w takiej sytuacji, zasięgnęliśmy informacji bezpośrednio u źródła, czyli u Martina Lewandowskiego.

Oto wiadomość z facebooka Konfrontacji:

Jan Blachowicz kontuzjowany! Najlepszy zawodnik wagi półciężkiej nabawił się urazu, który uniemożliwił mi dalsze przygotowania do walki na gali KSW25 i tym samym nie zobaczymy go we Wrocławiu. „John” szybkiego powrotu do 100% formy!

W informacji prasowej zabrakło jakichkolwiek szczegółów, jednak pierwszą myślą były wspomniane kolana, które już wcześniej sprawiły „Johnowi” problemy i niestety to samo potwierdził nam Martin Lewandowski:

Tak, chodzi ponownie o kolano. Do końca jeszcze nie wiadomo szczegółów ale Janek jest dorosłym zawodnikiem, dlatego wierzę, iż jest to stan w którym on wie, że nie może walczyć.

Choć dwa i pół tygodnia to dość niewdzięczny termin na poszukiwanie zastępstwa, to jest to rozwiązanie bardziej satysfakcjonujące od wrześniowego, gdy całkowicie odwołano pojedynek Kamila Walusia z powodu jego urazu:

Tak, walka będzie. Ja już ze swojej strony obdzwoniłem kilku fighterów. Prawdopodobnie będzie to jednak pojedynek zagranicznego zawodnika z zagranicznym. Szkoda, bo Virgil był dobierany specjalnie pod Błachowicza a teraz będzie trzeba dopasować kogoś dla Amerykanina.

Zastępstwo dla zawodnika Team Quest wciąż jest w fazie poszukiwań, choć jak ustaliliśmy, krąg potencjalnych uczestników powoli się zawęża. Na myśl przychodzi m. in. Tomasz Narkun, który cały czas czeka na swój debiut w polskim nr 1:

To może być zarówno ktoś nowy jak i ktoś już sprawdzony. Bardziej będę jednak szedł w stronę kogoś kto już walczył w KSW, bo cały czas mamy zawodników, którzy oczekują na kolejne pojedynki.

Od kilku tygodni, reprezentant Nastula Teamu przebywa w Szwecji, gdzie trenuje w gymie niedawnego pretendenta UFC – Alexandra Gustafssona i to tam odnowił zaleczoną wcześniej kontuzję kolana:

To stało się w trakcie przygotowań. Janek coraz bardziej wiąże się z tamtą szwedzką ekipą, był i jest nimi bardzo zachwycony: z warunków, z tym jak go przyjęli i całą resztą. Nie wiadomo jednak czy oni po prostu za mocno go docisnęli czy może wyszły jakieś starsze, niezaleczone sprawy. Od strony medycznej nie jestem w stanie i nie chcę za bardzo opowiadać, bo po prostu szczegółów nie znam. Dopóki nie zostanie tam na miejscu poddany badaniom, to on sam również nie będzie tego w 100% wiedział. Nie wiadomo nawet czy ostatecznie sprawa zakończy się operacyjnie.

Wiadomo natomiast, że ostateczna decyzja odnośnie nowego rywala, powinna zostać podjęta do poniedziałku, lub nawet chwilę wcześniej. Jankowi życzymy oczywiście zdrowia i szybkiego powrotu.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Drwalunitrochamp1W. Mrozowskitomox Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Drwalu
Gość
Drwalu
Offline

no właśnie niestety z kolanami to nie może zwlekać. zawsze coś jest że zły moment na leczenie ale lepiej pół roku rehabilitować teraz niż za 3 lata w jego przypadku

nitro
Gość
nitro
Offline

Kolan nie da się tak wyleczyć, on ma oba rozwalone… Znam to z autopsji niestety;(

champ1
Gość
champ1
Offline

no i tak to jest jak nie zakończył spraw zdrowotnych kiedy miał na to czas. takie przyklepywanie urazów zawsze wychodzi w najgorszym momencie. może to lepiej nawet że teraz będzie musiał się zająć na porządnie kolanami i odmówić walki w ksw niż później przejść to w ufc

tomox
Gość
tomox
Offline

co nam po topowych zawodnikach w Polsce skoro tutaj mogą walczyć tylko z „młodymi perspektywicznymi” (w mma attack) lub z weteranami pride/ ufc (w ksw)?

Pako
Gość
Pako
Offline

niech Kawul odwoła jedną walkę przecież i tak będą dwie więcej w Undercarcie,no co lecimy fair czy nie,

nie no naprawde teraz jestem trochę zawiedziony,wcale się nie zdziwię jak Janek wyleczy kontuzję i pójdzie automatycznie do UFC,to by pasowało wszystkim,no prócz duetowi K&L