Jimi Manuwa dla Gustafssona na marcowej gali w Londynie

autor:
05 Listopad 2013
Jimi Manuwa dla Gustafssona na marcowej gali w Londynie

Manuwa

Krótko po ogłoszeniu walki Alexander Gustafsson vs. Antonio Rogerio Nogueira, Brazylijczyk zmuszony został do wycofania się z tego pojedynku. Powodem była kontuzja karku. Pierwszym chętnym do podjęcia rękawic był niepokonany Jimi Manuwa (14-0), który już dzisiaj może rozpocząć przygotowania do tego starcia, bowiem to właśnie jego UFC ogłosiło jako zastępcę „Lil Noga” na londyńskiej gali, 8. marca 2014 r.

Anglik stanie tym samym przed ogromnym wyzwaniem, jakim bez wątpienia będzie walka z ostatnim pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej. Dla „Poster Boya” będzie to czwarty występ w UFC. Co ciekawe, podobnie jak i poprzednio tak i tym razem przyjdzie mu się mierzyć w rodzimej Anglii. W swoim ubiegłorocznym debiucie zwyciężył Kyle’a Kingsbury’ego dzięki jego niezdolności do dalszej walki, a w tym roku szczęśliwie pokonywał Cyrilla Diabate i Ryana Jimmo, którzy doznawali kontuzji.

Gustafsson, który obecnie udał się na dziesięć dni do Azji, przegrał swoją ostatnią walkę z Jonem Jonsem. Zarówno „Mauler”, jak i wiele osób ze środowiska nie zgadzało się z jednogłośną decyzją sędziów.

„Nie mogę się doczekać, aby walczyć Jimim Manuwą w jego rodzinnym mieście i jestem szczęśliwy, że UFC tak szybko znalazło tak dobrego przeciwnika jakim jest Jimi.”
– powiedział Gustafsson

Komentarze

  • Pako

    Jak dla mnie zestawienie jako takie, i wydaje mi się że to będzie na korzyść Maulera.