KSW planuje wprowadzić klatkę na dziesięciolecie pierwszej gali?

26 Listopad 2013
KSW planuje wprowadzić klatkę na dziesięciolecie pierwszej gali?


27 luty 2004 roku, Hotel Marriott a dokładniej Restauracja Champions. To w zasadzie niecałe 10 lat temu, gdzie wydawałoby się, że cywilizacja była już na wystarczająco wysokim poziomie. Wprost przeciwnie do polskiego MMA, które w zasadzie cały czas było w powijakach, o czym świadczyły tamtejsze pojedynki. Na tamten moment widowiskowe i nowoczesne na tyle, że dzisiaj szał KSW zdążył ogarnąć cały kraj, choć głównie wśród najbardziej zagorzałych fanów sportu. Jak więc wybielić wizerunek brutalnych walk bez zasad? Potrzebny był symbol i biały ring nadał się do tego doskonale.

Przez dziesięć lat udało się więc konsekwentnie przekonać konserwatywną polską publiczność, aby byli gotowi wydać grube pieniądze na kibicowanie swoim ulubieńcom z bliska i zachęcać ich do dalszej edukacji w tym kierunku. Uczyli się również zawodnicy, jak legalnie (red. czasami nielegalnie) omijać przyjęte reguły a liny ringu wykorzystywać na swoją korzyść. Po drodze padł jednak legendarny Pride FC z ringiem w roli głównej i pałeczkę lidera przejął ojciec nauczyciel – amerykańskie UFC, które postawiło w 100% na sport i zwiększenie wizualnych wrażeń jakie „smakował” fan MMA w trakcie pojedynku. Pech chciał, że tam symbolem od początku był oktagon. W naszym kraju nie do pomyślenia, bo przecież Polacy nie psy.

To nie przejdzie, pukali się po głowach włodarze Konfrontacji, którzy przez lata żyli w telewizyjnych realiach Polsatu i za nic nie chcieli oddać czegoś co tak dobrze zdążyło zapaść w pamięć widzów. Tych samych, którzy „trenują KSW” zamiast MMA, bądź „to samo co Pudzian”. 5% wiedzących o co chodzi, kontra 95% przeciętnych Kowalskich, którzy lubią regularne widowiska Konfrontacji Sztuk Walki, a którego nazwa w zasadzie również zdążyła po drodze stracić na znaczeniu.

Obecnie, bardziej wyedukowani i żądni czysto sportowych emocji fani, coraz głośniej nawołują do wprowadzenia jednakowych standardów a nade wszystko oktagonu. Ten, być może zobaczymy na dziesięcioleciu federacji. Tego właściwego 10-lecia, które uczci wspomnianą na początku pierwszą galę w Championsie. Z tą różnicą, że niekoniecznie musi być to oktagon a po prostu inny wielokąt, bowiem w rozmowie nigdy nie padło słowo o ośmiokącie. Chodź to mało wiarygodny styl jaki przez ostatnie lata zrodził się w mediach, to musimy jednak raz jeszcze powołać się na anonimowe źródło blisko federacji, które potwierdziło plany jego wprowadzenia. Tak samo jak sygnały wewnątrz telewizji Polsat, wg których „bossowie” byli wręcz zaskoczeni możliwościami realizatorskimi, jakie wniósł oktagon MMA Attack.

Wątek ten śledziliśmy uważnie od dłuższego czasu, dlatego na niedawnym obozie w Wałczu, przepytaliśmy kilku zawodowych fighterów w którą stronę powinni pójść promotorzy MMA. Odpowiedź była w zasadzie jedna… klatka/oktagon. Poza Mateuszem Gamrotem, który nie oponował lecz było mu to obojętne, więc można powiedzieć 100% głosów na TAK. KSW, make it happen! Zwłaszcza, że kolejna gala przypada właśnie w okolice lutego.

Komentarze

 • Pako

  Dobrze napisane,cyżby Wojtek poeta Smile

  co do Klatki,to zmieniła by postać rzeczy w KSW,ale oczywiście na pozytywnie.

 • Redaktor Kokos80

  tu nie chodzi o edukacje widza, ani o odbior klatki w spoleczenstwie. tu chodzi o nowe rozdanie w KSW, ktore powoli wyczerpuje stara formule. jak i ich perspektywy sa znacznie slabsze na zapelnianie duzych aren w Polsce. klatka jest w sam raz na Torwar czy obiekty o podobnej pojemnosci. czas wielkich gal minal juz bezpowrotnie, bo era Pudziana juz sie konczy. klatka to swiezosc. nowe emocje. jak to bedzie wygladalo? jak sobie tam poradza? wieksza brutalnosc i plynnosc walki przy okazji. lepsze widowisko dla ludzi.

 • zenek

  Bazelak bedzie walczyl w Anglii z Stavem Economou i cisza na portalu a co do klatki to w koncu na to wpadli.

 • vonski

  A kto to jest Bazelak?

 • Gruby

  Economou go zabije… Bazelakowi starczy sil na 2 min max jak zawsze… Z klatka/oktagonem to sie obudzili o 5 lat za pozno…

 • DanteV

  K&L dajcie klatkę Panowie!
  Ileż można ten cyrk oglądać z resetami i plątaniem się w liny! Czas na ewolucje.

 • W. Mrozowski

  Nie wiem czy to ma coś wspólnego z oktagonem ale każda gala MMA Attack, wykręcała u nas o niebo lepsze statystyki niż jakakolwiek KSW. Być może to jedna ze składowych całości.

 • EL doopa

  ooo mega artukuł, takich autorkich redaktorskich chcemy! ale…. klatki nie będzie. 😀

 • f.m
 • adamus

  po 1 nie będzie zmian na lepsze w KSW. będą zmiany na inne. ale nie na lepsze. po 2 MMMA takie szoł robiło bo przecież wybiło się od zera znikąd na mega gale na super poziomie sportowym od razu w tv i zajebista grafika i cała oprawa nie kiczowata. konkurencja wyrosła znikąd. prawdziwa szokująco dobra konkurencja. to i oglądalność była nie z tej ziemi 🙂