Lyoto Machida vs. Gegard Mousasi w lutym na UFC Fight Night w Brazylii

02 Listopad 2013
Lyoto Machida vs. Gegard Mousasi w lutym na UFC Fight Night w Brazylii


Po sobotnim UFC Fight Night w Manchesterze, Dana White wyraził spore zainteresowanie zestawieniem debiutującego w wadze średniej Lyoto Machidy z Vitorem Belfortem. Wszystko jednak zmieniło się w chwili, gdy Gegard Mousasi złożył Brazylijczykowi twitterową ofertę.

Powyższy przykład pokazuje jak szybko działa mechanizm ZUFFY. Zaledwie kilka dni po wyrażeniu chęci przez Holendra, pojedynek jest już ustalony na lutowy event z serii Fight Night. Oto co przekazał w sprawie manager Mousasiego w rozmowie z Arielem Helwanim:

Gegard chce sprawdzić samego siebie w walce z najlepszymi talentami UFC, kontynuując podróż po tytuł wagi średniej. To jest walka, której chcieliśmy. Lyoto jest na 5 miejscu w rankingu i jest byłym mistrzem UFC. Fani są za tym zestawieniem, więc pojedynek tym samym określi, kto jest numerem 1 w kwestii bycia pretendentem do pasa wagi średniej.

Lyoto Machida pokazał się z bardzo dobrej trony, błyskawicznie nokautując Marka Munoza jednym kopnięciem, wprawiając angielskich kibiców w osłupienie. W lutowej walce tym razem to Mousasi zadebiutuje w nowej wadze, a w zasadzie starej, bo blisko pięć lat temu zwyciężył GP organizacji DREAM, nokautując wówczas Jacare Souzę przez „pedeladę” właśnie w kategorii 185 funtów.

Komentarze

  • Pako

    łoooo tak Smile to starcie bardziej mi się podoba niż z Vitorem.

  • rudy

    Belfort będzie następny 🙂
    A czy to nie koszulka marki Takedown.pl współpracującego z mmanews? ooooo jakie sławy się noszą w Waszych ciuszkach 🙂