„Po walce z Iaquintą na pewno nastąpią zmiany.” – Piotr Hallmann po UFC Fight Night 30

01 Listopad 2013
„Po walce z Iaquintą na pewno nastąpią zmiany.” – Piotr Hallmann po UFC Fight Night 30


foto: ufc.com

Druga walka Piotra Hallmanna w UFC, wzbudziła niemniej emocji niż podczas jego debiutu w Brazylii. Koniec końców, sędziowie wskazali jednak jako zwycięzcę jego rywala Ala Iaquintę. Zostawiając polskiemu fighterowi okres kilku pierwszych dni na ochłonięcie i analizę, dopiero wczoraj skontaktowaliśmy się z „Płetwalem”, aby zadać mu kilka pytań o przebieg walki.

Widzieliśmy walkę pełną uderzeń i kilka dobrych sprowadzeń. Jaki był więc oryginalny gameplan?
Plan był taki, żeby dużo pracować. Jeżeli chodzi o samą grę, to nie było powiedziane w jakiej płaszczyźnie się poruszać. Były wprowadzone pewne elementy czy zagrania, które z lepszym bądź gorszym skutkiem się udawały. Nie było jednak jasno powiedziane czy mam obalać czy też nie, chodziło o te wspomniane elementy.

Które elementy wobec tego zawiodły?
Dla mnie jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym myśleć. Być może potrzebowałem więcej treningów lub okazałem się nie dość dobry. Nie mówię, że zabrakło mi być może odrobiny szczęścia ale… nie wiem, naprawdę jeszcze nie analizowałem tego jeszcze na spokojnie, mam na to czas. Na pewno będą musiały nastąpić jakieś zmiany nastąpią po walce z Iaquintą.

Z ciekawości zapytam, ile tym razem kilogramów zrzucałeś?
To było typowe dla mnie zrzucanie wagi, czyli dziesięć kilogramów.

Miałeś okazję porozmawiać po walce z Joe Silvą lub Daną White?
Nie, nie rozmawiałem z nikim na temat walki.

Wiem, że wojsko jest tym stałym zapewnieniem bytu dla Ciebie i rodziny ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, żeby jednak w 100% poświęcić się treningom?
Nie zastanawiałem się nad tym i jednocześnie mam nadzieję, że będę w stanie połączyć je na tyle, żeby obie sprawy wzajemnie się uzupełniały. Na to właśnie liczę.

Pomijając fakt Twojego międzynarodowego doświadczenia przed UFC, ale właśnie teraz, gdy walczyłeś w UFC w Anglii i Brazylii. Jakbyś porównał organizacyjnie obie te gale?
Organizacyjnie eventy były bardzo podobne. Gale UFC są robione w jednym stylu, więc naprawdę wszystko jest pod względem organizacyjnym świetnie przygotowane. Zarówno gala w Brazylii jak i na Wyspach takie właśnie były.

Jak spędzisz i co planujesz zrobić przez te kolejne kilka dni po walce?
Co planuję? Na pewno chciałbym odpocząć, aby niedługo móc już wrócić do treningu.

Wczoraj podano tą tradycyjną listę zawieszeń medycznych i na szczęście masz tylko 7 dni pauzy. Czyli większych urazów nie ma?
Wszystko jest pod tym względem jak najbardziej w porządku. Z tego typu spraw pozostały mi jedynie siniaki i to tyle.

Przez cały czas przed debiutem oraz drugą walką, były wokół Ciebie media. Czułeś się tym trochę zmęczony?
Myślę, że to jest taka część pracy z którą należy się pogodzić i musi być obecna w życiu zawodnika. Starałem się raczej nie skupiać swojej uwagi na obecności kamer. Tak bym to ujął.

Czyli na macie nie byłeś jeszcze ani razu od walki w Manchesterze?
Jeszcze nie.

Komentarze

 • Pako

  taki mało szczegółowy wywiadzik 🙂 ale mam nadzieję że Redakcja Mmanews nie zawiedzie i już wkrótce będzie obszerniejszy wywiadzik Smile

 • W. Mrozowski

  Do tanga trzeba dwojga. Próbowałem wyciągnąć więcej szczegółów ale może to nie był najlepszy moment i okoliczności 😉

 • kamerling

  Najwyraźniej tak było.

  Ciekawe z kim następnym skrzyżuje rekawice. Trzecią walkę musi wygrać, koniecznie.

 • rudy

  Zawodnicy mają na pewno mnóstwo ciekawych historii i „sensacji” a tak ciężko z nich coś wydusić 🙂 A żeby chcieli tak obszerniej opowiadać o zakulisowych atrakcjach to by było fajnie. Przecież my nie znamy tej części tego świata, siedzimy sobie przed kompami i komentujemy ich wyjazdy na UFC Bellatory i inne. Oj mogliby więcej poopowiadać poza gameplanami itp

 • DrMengele

  Zmiany? A co on za zmiany może zrobić jeśli codziennie musi być w robocie?

  Większość bokserów pracuje na budowach, w restauracjach itd. nie dlatego, że na nic innego ich nie stać. Do takiej roboty łatwo się dostać (po walce) i łatwo się z niej zwolnić (przed walką aby rozpocząć cykl przygotowawczy). Rustam Khabilov np. przeprowadził się do USA, tam mieszka, pracuje, trenuje i walczy. Po Hallmanie nie widzę tego, aby miał odwagę czy ochotę postawić wszystko na jedną kartę.

  Hallman podobnie jak Jewtuszko już wybrał, woli emeryturę w wieku 35lat, a MMA traktuje jako hobby. Nie potępiam tej decyzji bo to jego życie, może na jego miejscu zrobiłbym tak samo. Ale mam prośbę do redaktorów i fanów MMA, aby nie nakręcali atmosfery, że Hallman dokona jakichś niebywałych cudów w UFC.