TFL zmienia wynik walki „Piesiewicz vs. Bartoszewicz” na No-Contest

23 Listopad 2013
1
TFL zmienia wynik walki „Piesiewicz vs. Bartoszewicz” na No-Contest

foto: thunderstrike.pl

foto: thunderstrike.pl


Tylko kwestią czasu było, kiedy niesprawiedliwie pokrzywdzony Jakub Piesiewicz (1-1-1NC) – zdaniem jego teamu – wniesie oficjalny protest po pierwotnie przegranym pojedynku z Michałem Bartoszewiczem (2-3-1NC) na gali Thunderstrike Fight League 1.

Przypominamy, pojedynek został zatrzymany w drugiej rundzie pojedynku, gdy sędzia prowadzący przedwcześnie przerwał próbę poddania rywala „kimurą” przez Michała Bartoszewicza. Z rozmowy z sędzią głównym – Łukaszem Bosackim, prawdopodobnie mogła być to reakcja na wcześniejszy błąd właśnie sędziego głównego, który trzy walki wcześniej dopuścił do przeciągnięcia „balachy” oraz duszenia trójkątnego w jednym. Oto oficjalne oświadczenie, widoczne na stronie organizatora:

W odpowiedzi na oficjalny protest z dnia 9.11.2013 wysłany przez zawodnika Jakuba Piesiewicza oraz trenera Łukasza Bilskiego.

Po obejrzeniu wnikliwie zapisu video z walki Jakuba Piesiewicza z Michałem Bartoszewiczem z gali Thunderstrike Fight League, która odbyła się w Lublinie 08.11.2013 przychylam się do prośby o zmianę rezultatu pojedynku na No Contest. Decyzję motywuję brakiem poddania (poprzez odklepanie, werbalnego) czy też poprzez brak zdolności do kontynuowania walki poprzez założoną dźwignie. Technika była założona poprawnie lecz nie powinna skutkować zakończeniem walki sama z siebie. Tolerancja na ból oraz zakres ruchu stawu u każdego zawodnika jest inna i sędzia nie jest w stanie ocenić bez wyraźnego poddania się zawodnika ew. kontuzji czy dana technika powinna prowadzić do zakończenia walki.

Niniejszym oświadczam, że skład sędziowski wyciągnie odpowiednie wnioski i zaistniała sytuacja posłuży w celach szkoleniowych oraz rozwoju naszej kadry sędziowskiej aby podobne sytuacje w przyszłości się nie powtarzały.

Sędzia główny TFL
Łukasz Bosacki

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

1
Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Typer Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Typer
Gość
Typer
Offline

no ładnie chłopcypostąpili, że zmienili. najpierwskadalicznie wrąbali bo przecież walka okazała się bez sensu, gorzej niz nieodbyta w ogóle. no ale cóż. dobrze ze przyjeli odwołanie zawodnika.