Tymoteusz Świątek vs. Łukasz Rajewski o pas na grudniowej PLMMA

autor:
19 Listopad 2013
Tymoteusz Świątek vs. Łukasz Rajewski o pas na grudniowej PLMMA

Tymoteusz Świątek

Tymoteusz Świątek


28. grudnia na gali PLMMA 26 Extra w Legionowie, Tymoteusz Świątek (12-1-1NC) stoczy swoją piątą walkę dla organizacji Mirosława Okińskiego. Występ ten będzie szczególny, bowiem „Omen” dostanie szansę walki o pas mistrza wagi koguciej, a jego przeciwnikiem będzie debiutujący w formule MMA, Łukasz Rajewski (0-0).

Po dziesięciu ubiegłorocznych startach, Świątek zwolnił nieco tempo i w grudniu stoczy swoją piątą walkę w tym roku. Na początku października 20-latek miał okazję pierwszy raz powalczyć poza granicami kraju. Podczas niemieckiej gali Roundhouse MMA, po zaciętym boju ostatecznie zwyciężył w trzeciej rundzie Damiena Pighiera.

Rajewski znany jest przede wszystkim ze startów na imprezach kickboxerskich. Trenuje na co dzień w poznańskim Ankosie, gdzie pełni też funkcję trenera stójki. Na styczniowym Amatorskim Pucharze KSW stoczył dwie walki, odpadając w drugiej rundzie zmagań, po tym jak został poddany przez późniejszego triumfatora, Jakuba Kowalewicza.

Komentarze

 • rudy

  Aha. Fajne zestawienie, fajnie, że to walka o pas. :/ Mirek rules :/

 • tomox

  no, no, jeszcze troche i Tymek do ufc trafi, polski Nikita Krylov normalnie 😀

 • Pako

  ja pierdziele to też dali mu rywala debiutanta,on nie powinien mieć jako ksywa "Omen" tylko "Pogromca Debiutantów"

  Tomox ma rację,będą jaja jak trafi do UFC

 • Oczekk

  Już lepiej, żeby mu dali zawodnika z bilansem 0-7, gdzie tu profesjonalizm? A widzę, że to będzie gala, na której znowu pan Marcin N. ma wystąpić. Jaja do potęgi się tu dzieją.