Wszyscy uczestnicy UFC Fight Night 32 przeszli testy antydopingowe – Belfort z niższym poziomem testosteronu niż przeciętny

22 Listopad 2013
Wszyscy uczestnicy UFC Fight Night 32 przeszli testy antydopingowe – Belfort z niższym poziomem testosteronu niż przeciętny


Brazylijska Komisja Sportowa (CABMMA) ujawniła wyniki badań antydopingowych zawodników z rozpiski UFC Fight Night 32, której przewodzili Vitor Belfort oraz Dan Henderson. Wszyscy fighterzy uzyskali wynik negatywny. Ku zaskoczeniu, poziom testosteronu był niższy niż przeciętnie.

Mój poziom testosteronu w organizmie, był mniejszy niż w poprzedniej walce. Mam wszystkie potrzebne badania, które dowodzą, że jestem chory (hipogonadyzm). To proste.

Vitor potrzebował zaledwie 77 sekund, aby pokonać utalentowanego i niezwykle doświadczonego Hendersona. ZUFFA w zasadzie nie ma już więcej argumentów, aby odwlekać jego pojedynek o pas. Brazylijczyk zapowiada jednocześnie, że jest wstanie całkowicie zrezygnować z kuracji TRT, aby uzyskać licencję na występ w USA. Z tego co twierdzi, nie wynika jednak, że musiałby to zrobić:

Chael Sonnen ma licencję żeby walczyć w Vegas. Robię wszystko zgodnie z zasadami. Mam wszelkie potrzebne testy, żeby to udowodnić.

Phenom ewidentnie celuje w zwycięzcę najbardziej oczekiwanej rozpiski tego roku, czyli rewanż Chris Weidman vs. Anderson Silva.

Komentarze

 • rudy

  w mma „medycyna” jest tak zaawansowana jak technologia w F1… ech te sporty zawodowe

 • Cain

  no sport przecież nigdy nie opierał się o organizm, umiejętności i ducha walki jak to się pięknie kultywuje. heheh

 • nitro

  Tak, ale skąd facet w jego wieku ma taką chorobę?
  Jak się wbija, to organizm nie wytwarza. To proste;)

 • Typer

  no właśnie, wszyscy wszystko wiedzaa nadal badania są takie byle wykazac chwilowy stan ze jest ok i puscić dalej zawodniak. a potem dzieciaki laduja co się da bo przyzwolenie jest

 • champ1

  jestem chory i to nie moja wina (alkoholizm). to proste. tak można by sparafrazować słowa naszego fightera, który zdaje się inaczej postrzega rzeczywistość.

 • adamus

  już sam tytuł wskazuje stan sytuacji. wszyscy przeszli. ufff cud. bo wiadomo ze wszyscy borą ale dzięki bogu przeszli badania 😀 z tymi testami są takie jaja jak z ważeniem. w końcu im komisje stanowe dojdą do tyłka i zaczną dbać bardziej o zdrowie zawodników. w końcu napierdalają się goście którzy na co dzień biorą co się da a potem w dobe skaczą z wagą w sumie o 20 kilo

 • Pako

  no macie to ludzie rację,większość bierze,ale najważniejsze aby nie dać się złapać.

 • nitro

  No ok, niech biorą, to zawodowy sport… Chodzi o to żeby Belfort albo Overeem nie brali 10 razy tyle niż inni;)