„Zwolniłbym ich wszystkich.” – Mirko Cop krytykuje zawodników UFC za brak lojalności

11 Listopad 2013
„Zwolniłbym ich wszystkich.” – Mirko Cop krytykuje zawodników UFC za brak lojalności


Popularny Cro Cop, który w weekend przegrał z Alexeyem Oleinikiem na gali Legend 2 w Rosji, na dzień przed galą nagrał krótki amatorski film, na którym skrytykował obecnych tego wieczoru kilku topowych zawodników UFC. Powód? Nielojalność!

Jon Jones, Werdum, Frank Mir, Alistair Overeem. Nie wiem co powiedzieć. To bardzo miło, że przylecieli i zaszczycili nas swoją obecnością. Z drugiej strony, Danie White chyba odrosną włosy kiedy się o tym dowie. Jones to mistrz półciężkiej, Werdum walczy z Cainem o pas wagi ciężkiej. To są zawodnicy pod kontraktem z ZUFFĄ. Teraz pojawiają się tutaj jako goście specjalni. Róbcie seminaria, OK. Oni przylecieli na konferencję, usiedli w pierwszym rzędzie i robili sobie zdjęcia. To sprawia złe wrażenie, osobiście nigdy bym tak nie postąpił. Kiedy jestem na kontrakcie z jakąś organizacją: Pride, UFC lub inną, to mam umowę a oni mają z ZUFFĄ kontrakt na kilka pojedynków. Nigdy bym tego nie zrobił. Seminaria są w porządku ale nigdy nie pojawiłbym się na czyjejś konferencji prasowej. Nie pozwoliłbym sobie usiąść z przodu, na tle baneru z logo innej organizacji. Zawodnicy ci przyjechali tu więc, aby promować inną federację. Dana White na 100% się wścieknie i w mojej opinii jest to absolutnie uzasadnione. Też byłbym wściekły. Zwolniłbym ich wszystkich. Oczywiście mówimy o fighterach, którzy generują dla UFC pieniądze ale uważam, że nie przemyśleli tego i całość wyszła nieprofesjonalnie. Jon Jones oczywiście nie obawia się zwolnienia ale był również Mir i Overeem. Ci dwaj są na zagrożonej pozycji. Nie chcę się w to mieszać, bo wszystkich bardzo lubię. Mają swoje powody. Z biznesowego punktu widzenia, nie powinni jednak pojawiać się na konferencji. Organizacja Legend nie jest co prawda zagrożeniem dla UFC ale są nową federacją, która próbuje się rozwinąć. Jestem więc pewny, że kiedyś chcieliby z nimi rywalizować. Podsumowując, Dana White prawdopodobnie nieźle się wkurzy.

Zapytany po ostatniej gali UFC o cały incydent, Dana White odpowiedział pewny siebie:

Jakiś milioner płaci im za to i wozi ich swoim samolotem? Dobrze dla nich.

Ciężko oprzeć się łatwym pieniądzom i dodatkowej reklamie. Tak czy inaczej, prawdziwych samurajów już nie ma. W ich miejsce przyszli biznesmeni.

Mirko od 1:15.

Komentarze

 • Pako

  Heh Mirko popłynął za ostro. To była ich decyzja a kontrakty mają na walki a nie na to gdzie mają się pokazywać.

 • Cain

  Dana ma się wkurzyc bo ludzie jeżdzą na gale? poniosła go fantazja. Dana jest cywilizowany….

 • champ1

  hahah prawdziwych smurajów? hah teraz „żołnierze” już nie jedzą tylko ryżu 😉 bez przesadyzmu, są wolnymi ludźmi a nie jeżdżą tam walczyć

 • gonzo

  Mirko zamiast bronić praw zawodników do wolności, to jeszcze zabiera głos tam, gdzie z jego strony wypadałoby przemilczeć. Niepotrzebnie mąci. Chyba za dużo z politykami przebywa.

 • nitro

  Pewnie mu wstyd było przy nich;)

 • gonzo

  Po prostu próbuje się przypucować Łysemu :).

 • rudy

  Dana wykpił troszkę sprawę. Myślę, że ma to gdzieś i pewnie ma dość, że ludzie ciągle przychodzą do niego z takimi urojonymi problemami i pytają co ty na to co ty na to no co co?

 • DrMengele

  Dana tylko udaje takiego przyjemniaczka i luzera, po konferencji pewnie było: jeszcze raz tak zrobicie to wylatujecie.

  Chyba, że te całe Legend ma jakieś powiązania z ZUFFĄ.

 • Pako

  a co Danuta może zrobić? nic,a na pewno ich nie może zwolnić i to jeszcze tylu ludzi na raz,przecież tylko pokazali się na innej Gali a to przecież nie przestępstwo.

 • Typer

  ale to nawet bzdura bo przecież jak zawodnicy jadą na obce gale to nawet dodatkowa raklama. tak na gali „a” nikt by nie mówił o organizacji „b” a tak jest od razu głośno. zawodnicy pracujący na wyłącznośćdla jednej organizacji są tylko reklama pokazując się w innych miejscach

 • Pako

  I tu Typer ma całkowitą rację,można to nazwać promowaniem UFC.

 • Oczekk

  Przecież CroCop nie lubi Overeema.