„Abu Azaitar próbował ordynarnie oszukać i użyć niedozwolonych rękawic.” – Andrzej Janisz o zakulisowych zajściach przed KSW 25

12 Grudzień 2013
„Abu Azaitar próbował ordynarnie oszukać i użyć niedozwolonych rękawic.” – Andrzej Janisz o zakulisowych zajściach przed KSW 25


O podobną sytuację pytaliśmy włodarzy KSW przy okazji walki Mameda Khalidova z Melvinem Manhoefem. Próba wyjścia do walki w używanych rękawicach jest oszustwem, choć oficjalnie – wg słów Piotra Strusa – zasada o nowych rękawicach pojawiła się w Polsce dopiero niedawno. Okazuje się, że na wrocławskiej gali mogło dojść do podobnego nadużycia.

Wg Andrzeja Janisza, który wspólnie z Łukaszem Jurkowskim prowadził audycję PR24, Abu Azaitar delikatnie mówiąc „starał się walczyć w innych rękawicach niż powinien.” O wyjaśnienie reguły stosowania rękawic pokusił się goszczący w studio Piotr Strus:

Kiedy ja walczyłem rok temu z Krzysztofem Kułakiem, nie było jeszcze zasady, że dostajemy nowe rękawice, które czekają na nas w szatni. Aktualnie system rozdawania rękawic wygląda tak, że na dzień przed galą, w hotelu w którym mieszkamy, przychodzimy i wybieramy nowe rękawice. Rozpakowują je przy nas z folii i następuje podpisanie tych rękawic, by zdać je w aktualnym biurze federacji, gdzie akurat odbywa się gala. W dniu wystąpienia, rękawice są wydawane przez odpowiednią osobę, bezpośrednio do naszych rąk. Wszystko odbywa się na około dwie godziny przed pojedynkiem, na tyle krótko żeby je rozciągnąć, rozbić i żeby nie uwierały w dłonie. Ale żeby jednocześnie nie były tak rozbite, że tych rękawic nie czuć.

Prowadzący program nazwał ewidentną próbę oszustwa ordynarną, zwłaszcza że wg niego doszło do nieudolnego podrobienia podpisu zabezpieczającego. Swoją fighterską opinię dorzucił również Łukasz Jurkowski, który wyjaśnił różnice w odczuwaniu uderzeń rękawicą nową a już ubitą. W całej sytuacji cieszy fakt, że najwyraźniej procedura zadziałała, bo próba została wcześniej wykryta. Zadzwoniliśmy czym prędzej do Macieja Kawulskiego, żeby sprawdzić zgodność wersji Pana Janisza, zwłaszcza iż informacja ta nie była nam wcześniej znana:

Ja pierwszy raz słyszę o tej historii, dlatego musiałbym zadzwonić do sędziego głównego i zapytać co tam się stało. Nie jestem świadom takiej historii, nie dotarło to do mnie a wiadomo, że wiele się dzieje podobnych historii i od tego są odpowiedzialne osoby, które to wyłapują. Mogli mi jeszcze o tym nie powiedzieć, bądź mogą mi o tym powiedzieć za chwilę. Jesteście pierwszymi od których dowiedziałem się o takiej sytuacji.

Zanim sytuacja nabierze ewentualnego rozpędu, próbowaliśmy podpytać jakiego rodzaju konsekwencje przewiduje regulamin Konfrontacji Sztuk Walki na podobne wydarzenia:

Na pewno najpierw będziemy starali się wyjaśnić co też tam mogło się wydarzyć. Jeżeli byłaby ewidentna próba sfałszowania zabezpieczeń rękawic i podmienia ich, to na pewno będziemy wyciągali konsekwencje. Najpierw jednak musimy dowiedzieć się czy taka sytuacja miała miejsce i jak to wyglądało, bo jak wiadomo, przekazywanie informacji w ten sposób nie jest do końca rzetelne.

UPDATE: Skontaktowaliśmy się z Tomaszem Bronderem, który jako sędzia główny znał więcej szczegółów całego zajścia.

Będziemy jeszcze rozmawiali o całym zajściu, ponieważ mamy na to czas. Na pewno do takiego spotkania dojdzie. O tej sytuacji oczywiście wiem, Maciej Kawulski nie wie o połowie rzeczy jakie mają miejsce na zapleczu. Wyciągnięcie konsekwencji należy już do włodarzy federacji, my swoje procedury wdrażamy i dobrze że udało nam się to wykryć. Szczerze mówiąc, właśnie po to zostały one stworzone.

Komentarze

 • Redaktor Kokos80

  proponuje jeszcze sprawdzic, kwestie napadod na kobiety… a takze tego pana duchownego, co robil sobie fotki na ringu KSW. a pozniej podjac ewentualnie decyzje.

  znalazlem wywiad z trenerem Abu twierzdzi, ze spal z ponad 500 kobietami, a bylo to 10 lat temu. teraz pewnie wiecej… za pewne nie chodzi tu o przykladne panie pewnego wyznania. liczba pewnie zmyslona.

  jesli to prawda, ze bylo falszowanie zabezpieczen, podpisow? to o czym mozemy mowic? majac jeszcze te dodatkowe kwiatki?

 • W. Mrozowski

  Skupmy się proszę na sportowych aspektach. Jak dla mnie możesz spać z 1000 kobiet.

 • champ1

  słuchajcie to jest zawodnik, który chciał oszukać a nie jezus co wody nie zamienił jednak w winko. dajcie se siana z tymi religijnymi dygresjami. a poza tym co do newsa to uważam, że takie rzeczy trzeba sprawdzać, badać, ogłaszać i karać. myślę, że jak by to do prasy nie doszło to wszyscy by na to machnęli ręką. szkoda. ale niemniej i tak chylę czoła przed organizacją, że jest mowa już o PROCEDURACH i SYSTEMOWYCH ROZWIĄZANIACH i daj boże żeby się tak dalej ksw rozwijało

 • nitro

  500 kobiet?;) Kułak też nie wygląda na nieśmiałego, ale 500 to chyba przesadzone;)

 • tomox

  a ja właśnie ze względów niesportowych nie chciałbym więcej widzieć Azaitaza na ksw, nie chcę znowu oglądać obrazków jakie zapodał nam Abu i jego banda, zachowanie jak ekipa wstawionych wieśniaków z prowincji, oczywiście krzyki „ALLAH AKBAR!!!” zapętlone 10 razy, modły przed i po walce, jeśli chcą niech modlą się w szatni, ring jest do walki a nie mszy, Mamed i Aslambek też są muzułmanami a zachowują się jak ludzie, no ale cóż, możemy tylko uczyć się na błędach Niemców i nie pozwolić na takie panoszenie się tych radykałów u nas

 • Typer

  doskonała reakcja ksw. no prawie bo powinni włodarze wiedzieć od razu o takim zajściu. ale spoko wiadomo procedury milion spraw. ok. dobrze że takie sytuacje się wyjaśniają teraz tylko konsekwencje trzeba wyciągnąć. brawo ksw. tylko……..jedna malutka sprawa mnie frapuje. ….czy byliby oni tak samo światli i dojrzali jeśli sprawa tyczyłaby się Mameda czy Janka??? może ich nie doceniam, z góry się z tym liczę ale my ślę że i tak idą w dobrą stronę

 • Typer

  ahahahah wszyscy czepiają się ruchacza Kułaka :D:D:D:D no robi swoje chłopak ale co, jurny jest to co ma zrobić. 🙂

 • Redaktor Kokos80

  akurat w kwestii tej liczby, nie chodzilo mi o to, ze az tyle, ze to jest cos zlego, jak to bardziej traktuje jako scieme, bo nie wyglada na takiego, co by mial wziecie. wrecz przeciwnie. taka ciekawostka.

  champ1 no, ale wyszlo i jesli to prawda, to sie okaze czy faktycznie mamy powazna organizacje. w kazdej czolowej za falszowanie zabezpieczen jest ban.

 • Redaktor Kokos80

  przeciez nikt nie pisze o Kulaku tutaj. trener Abu powidzial, ze mial ponad 500 kobiet w 1 z wywiadow dla niemieckiej prasy.

 • kerimm85

  haha 

 • W. Mrozowski

  @Kokos
  Czy mógłbyś przywołać jakiś przykład, gdzie usuwa się zawodnika za podobny przypadek? To by chyba było zbyt surową karą za pierwsze i tym bardziej wykryte zawczasu zachowanie tego typu.

 • rudy

  Ciekawe co mu zrobią? Jakie mogą niby „wyciągnąć” konsekwencje? Przecież to nie ich zawodnik (pracownik)?

 • A. Gaik

  jak dla mnie sa tylko dwie mozliwe kary:
  1. wywalenie z organizacji i umieszczenie stosownego oswiadczenia w jezyku polskim i angielskim w roznych mediach, tak zeby inni wiedzili do czego gosc jest zdolny.
  2. zabranie wyplaty za walke plus dodatkowa kara pieniezna (gosc jest mocno wspierany finansowo przez radykalne srodowisko muzulmanow zamieszanych w rozne lewe interesy w niemczech i na swiecie, wiec i tak pewnie by nieodczul)
  ja osobiscie nie chcialbym juz typa widziec na ksw.

 • kerimm85

  juz sie boja o Piotrusia i szukaja zeby typa udupic

 • W. Mrozowski

  Ale przecież nikt o tym nie wiedział, dopóki Andrzej Janisz nie powiedział tego publicznie a my pociągnęliśmy wątek dalej.

 • kerimm85

  tez nie w stylu Janisza zeby bajki pisal chuj wie co o tym myslec

 • W. Mrozowski

  @Kerim85
  Przeczytaj jeszcze raz artykuł i update… Tomasz Bronder potwierdził, że była wykryta próba oszustwa. Nie jest to więc zmyślona historia.

 • Redaktor Kokos80

  sa zawodnicy, ktorzy walcza w swoich rekawicach. mocno robitych. wystarczy na to zgoda organizatora. na WSOF Arlovski walczyl w tych z UFC, bo nie pasowaly mu te standardowe. wszystko mozna dogadac, ale tutaj jest proba oszustwa. celowa. dochodzi jeszcze falszowanie, jesli podpisu… to nie ma o czym mowic. zaden zawodnik myslacy tak nie robil w powaznych organizacjach, ja nie znam takiego przypadku, ale chyba wiemy, co by bylo gdyby takie jaja sobie robili w UFC czy Bellatorze. zreszta tam za wlasnie te kwiatki nie mieli by wstepu rowniez. za duzy uszczerbek na wizerunku.

 • kerimm85

  to czekamy na oswiadczenie Ksw

 • ksiadz_kibic

  W starych czy nowych, przejechał sie po nim jak po starej walizce

 • Oskar

  Ale o co chodzi?

  Ja wyrażenie ‚starał się walczyć’ interpretuję, że coś było, ale zapobieżono temu.
  Teraz wyciąganie czegoś takiego nie ma większego sensu, jeśli walczył w przepisowych rękawicach.
  Można natomiast ostro go kontrolować następnym razem lub po prostu nie dać mu więcej walczyć w KSW. I tak chce iść do UFC.

 • bartek0011

  No ciekawe …

 • MarkoHunto

  No to Azaitar jako sportowiec zachował się skandalicznie, ale przynajmniej Kułak mimo porażki i tego, że jest dość irytującym gościem po walce zachował się tak jak trzeba – podziekował przeciwnikowi za walkę, a nie stroił fochy jak wielki gwiazdor Materla, który nawet nie chciał podać ręki rywalowi po walce, lepiej mu wychodzi pajacowanie u Wojewódzkiego, a w UFC roznieśliby go raz dwa.

 • GROM Z

  kerimm85 czy ty jesteś czeczenem lub muzułmaninem ???
  Obejrzyjcie sobie film” Przestępcza walka ” Przez podłożone ( spreparowane ) rękawice bokser został kaleką a następnie stracił życie !!!
  ABU za taki numer wyleciałby z UFC z HUKIEM!!!

 • Oskar

  W UFC takie numery nie przejdą, bo tam każdy krok zawodnika śledzi Komisja ds. Sportu, nawet to jak sika.

 • zenek

  Ciekawe czy zawodnicy w KSW maja w ogol badania na choroby zakazne przenoszone przez krew.
  Jak taki maczo 500 kobit przelecial to niewiadomo co w nim siedzi i walczyc nie chcialbym z nim na pewno

 • GROM Z

  KSW niestety stało się przytułkiem dla muzułmanów i to tych najgorszych … Raz galę w powietrze wysadzą i wtedy Kawul i Martin wyleczą się z miłości do nich.. ale będzie już za późno 🙂

 • Kartel_

  Panowie bez obrazy, ale pierdolicie od rzeczy. Janisz wydaje mi się, ze lekko zrobił aferę z tego. Złapali Azaitara, powinien dostać reprymende, ze następnym razem go ukarzą finansowo, albo wyrzucą z KSW

 • GROM Z

  Kartel żartujesz??? Ostatnio ( walka z Malvinem Manhoefem ) próbował tego numeru MAMED K. !!! Teraz robi to jego „brat” !!! Ci muzułmanie nie mają ani trochę honoru. Oni traktują nas jak niewiernych których trzeba zniszczyć. Nie wiemy czy te rękawice nie są spreparowane

 • Kartel_

  No no 😉

 • muniek

  O podobnych sytuacjach pytaliśmy włodarzy KSW przy okazji walki Mameda Khalidova z Melvinem Manhoefem.

  W. Mrozowski, nie przypominam sobie żebyś wydzwaniał wtedy do Kawulskiego czy Brondera i pytał dlaczego Mamed chciał walczyć z Melvinem w starych rękawicach treningowych. Nie było chyba żadnego newsa na ten temat? Nagle wielka afera w środowisku. Teraz Abu Azaitar dla wszystkich będzie oszustem, a taki Mamed będzie dalej święty. Jedynie znalazłem wywiad z Melvinem.

  https://www.youtube.com/watch?v=NWWA9CUEDXA


   

 • Pako

  Spokojnie się wyjaśni wszystko, nie chce mi się wierzyć że K&L nic z tym nie zrobią.

 • GROM Z

  @muniek To nie tak oni wszyscy są oszustami ! Nie rozumiecie tego? ONI mają nas za wrogów !. Mamaed i Aslan to wilki w owczej skórze Teraz udaja i grają Kiedyś się o tym przekonacie

 • Cain

  muniek –
   mylisz się. było to poruszane w wywiadzie z Mamedem oraz  w wywiadzie z jego przeciwniekiem oraz z Martinem. było to umieszczone również w opisie newsów. także owszem przy Mamedzie Redaktor Wojtek też to rozkminiał. a tutaj też poruszyli ważną sprawę. kit z tym czy to rusek, muzułmanin czy kobieta! nikt nie powinien nieuczciwie walczyć tj. nieprofesjonalnie podchodzić do swojej pracy, która zresztą jest namaszczona jeszcze  dodatkowo aspektami honorowymi, sztuki, zaufania…

 • W. Mrozowski

  @Muniek
  Chyba nie śledzisz nas uważnie:
  – każdy jeden wywiad z Martinem porusza trudne kwestie. Martin zawsze odpowiada a widzom pozostawiamy jej interpretację
  – wywiad z Mirosławem Oknińskim to samo, kwestie ustawiania walk, sędziowania i inne
  – o rękawice Mameda pytałem jego samego, tak samo Martina i Melvina
  Jak wyjaśnił dodatkowo Tomasz Bronder, zasada o rękawicach nie istniała jeszcze za czasów walki „Khalidov vs, Manhoef” więc nie ma ma mowy o złamaniu regulaminu, gdy ten jeszcze nie istniał.

 • rudy

  A ja podtrzymam swoje pytanie. Co mu mogą zrobić? Myślicie, ze jak powiedzą oddaj część wypłaty to przelew zrobi? Nie sugeruje, że nic mu nie mogą zrobić, pytam tylko co to realnie mogłoby być. A swoją drogą to grubo poleciał. Bo to przecież nawet nie próba podmiany rękawic była. To jeszcze fałszerstwo podpisu, czyli mega celowe, zorganizowane oszustwo. JA nie chcę tego zawodnika widzieć na galach. Im bardziej o tym myślę, tym gorzej o nim samym myślę.

 • A. Gaik

  „To nie tak oni wszyscy są oszustami ! Nie rozumiecie tego? ONI mają nas za wrogów !. Mamaed i Aslan to wilki w owczej skórze Teraz udaja i grają Kiedyś się o tym przekonacie”

  otoz to!

 • GROM Z

  Tu nie chodzi tylko o to że podmienił rękawice na używane . Po prostu nie wiemy na na jakie skoro ich nikt nie kontrolował Mogły by być pozbawione wyściółki-materiału amortyzującego a równie dobrze mogły by być zalane „gipsem” …. i co wtedy ???

 • Redaktor Kokos80

  wlasnie o te falszowanie chodzi, jesli do niego doszlo, o czym jest mowa – mamy doczynienia z celowym dzialaniem.

  tu nie ma nawet dyskusji. jest ban i kara. to chyba 1 taki przypadek w MMA, z falszowaniem zabezpieczen, bo walki w MMA we wlasnych rekawicach juz sie odbywaly, o czym wspomnialem. jak sprawa zostanie zamieciona pod dywan, to kolejny strzalw kolano dla PR organizacji, ktora generalnie powazania na swiecie niema. choc owszem imponuje na pewno pelnymi halami, ale to jest laczone glownie z efektem Pudziana, a nie jakas taktyka biznesowa.

  co do Islamu, ja jestem przeciw tej organizacji, co teraz sie podloczyla pod KSW i sciaga mlodych, nie radzacych sobie w DE Turkow i Arabow pokazujac rzekomy sukces ich podopiecznych. wystarczy zobaczyc ten filmik, ktory wrzucile na forum, jak tam paraduje Aziz i jaka furia jest wsrod tych ludzi.

  ale muzulmanie sa podzieleni generalnie, choc staraja sie trzymac razem, maja podobne poglady na kobiety itp. z tego co mi mowil np Kurd to dla niego Turek w rodzinie to hanba, choc tez z Islamu. Turczynki czesto chwytaja sie Niemcow w DE, te co bardziej wyksztalcone patrza juz na facetow jak europejki, czyli kasa tez gra role. religia ich nie obchodzi w tym przypadku. zreszta to chyba tez denerwuje Turkow jak co lepsze panie chwytaja sie miejscowych ze wzgledu na kase, a sami maja male szanse na europejki, bo kasy nie maja. socjal jest ale nie jakis mega. ze niby na wszytsko starczy.

 • GROM Z

  P. W Mrozowski robi wyczerpujące wywiady i wydaje mi się że konkretniejsze niż na konkurencyjnym portalu.

 • kerimm85

  ja uwazam , ze to jest jakas nagonka na Abu

 • GROM Z

  kerimm85 a ja uważam że muzułmanie zrobili nagonkę
  na europejczyków (czytaj niewiernych). I zapomnieli że to ma być sport a nie wojna i egzekucje gdzie obcinają głowy….

 • GROM Z

  Sorki za post pod postem
  kerimm85 a co uważasz że mamy być cicho i tolerować was i to co już robicie ??? To co zrobił Mamed i a potem Abu powinno zakończyć się dożywotnia dyskwalifikacją !!! Co myślisz ze jesteśmy głupi i nie domyślamy się waszego kłamstwa obłudy !!! Niedługo więcej osób(niewiernych) przejrzy na oczy …

 • kerimm85

  ja tam do brudasow nic nie mam

 • GROM Z

  Ja odnoszę się do nich z szacunkiem jako do wojowników (nie napiszę tak jak ty) Ale jestem świadomy co oni myślą i jakie mają cele i zamierzenia. Są większymi wojownikami niż nasza nacja ale ludźmi są podłymi. Zobacz sam Mamed nie brata się specjalnie z naszymi zawodnikami ale z Abu maksymalnie i jeszcze oboje robią numery z rękawicami Ciekawe co wcześniej w nich(rękawicach) było ….

 • Redaktor Kokos80

  pisalem juz, ze wyznawcy Islamu na tle chrześcijan, bezwyznaniowcow a nawet buddystow sa slabsi w MMA. tak wychodzi z punktu statystycznego. to, ze w KSW daja taki pokaz, to juz zasluga drabinek i prowadzenia. sa po prostu lansowani. sa wybitne jednostki, ale generalnie nie ma sznas zeby osiagneli taka dominacje jak chrzecjanie obecnie.

 • kerimm85

  Grom z nie matrw sie kokos cie przed nimi obroni on zna cyganskie jiu jitsu

 • GROM Z

  @kerimm85 dlaczego napisałeś „brudasów” podpuszczasz mnie ??? Tu nie chodzi o kolor skóry wygląd czy styl ubierania .Zło czai się w chorych głowach chorych ludzi… Czego efektem są np. te rekawice. To jest problem który narasta

 • kerimm85

  wez kup noz ziomus i gaz 

 • GROM Z

  Ziomuś masz fajnego zawodnika w avku ale imię hujasz….cze ziomuś Narka ziomuś skitrajsię

 • kerimm85

  czeczerecze?