Alessio Sakara, George Sotiropolous i Rosi Sexton zwolnieni z UFC

20 Grudzień 2013
Alessio Sakara, George Sotiropolous i Rosi Sexton zwolnieni z UFC


„Mam na głowie problemy 500 fighterów.” – powiedział Dana White podczas jednej z konferencji prasowych. Żeby utrzymać taki sztab zawodników, ktoś musi odejść żeby przyjść mógł ktoś. I tak, ZUFFA pozbyła się kolejnych weteranów, w tym półfinalisty TUF’a z 2007 roku i jednocześnie trenera pierwszego australijskiego Ultimate Fightera – George’a Sotiropoulosa (14-6).

Australijczyk był jednym z obiecujących fighterów młodego pokolenia, który po serii siedmiu zwycięstw z rzędu, doznał druzgocących czterech porażek jedna po drugiej. Tym, który pozbawił go kontraktu był K.J. Noons, również walczący o utrzymanie w najlepszej lidze świata.

Ponadto ZUFFA pożegnała Alessio Sakarę 15-11-1NC, występującego w oktagonie od 2005 roku. Urodzony w Rzymie „Legionista” był jednym z tych, którzy kończą pojedynki przed czasem, bez względu na rezultat. Statystycznie nie wyglądało to dobrze, bo pod banderą ZUFFY przegrał 8 walk, 6 wygrał i dołożył do tego 1 No-Contest w swoim debiucie. Po czterech porażkach z rzędu, nierówno walczącego Włocha zwolniono.

Ostatnia zwolniona to Rosi Sexton (13-4). Brytyjka, która świetnie radziła sobie zarówno w Bellatorze jak i Cage Warriors, udowodniła od lat powtarzaną przez Danę White frazę, że: „UFC to zupełnie inna liga.” Przegrała oby dwa pojedynki, które miała okazję stoczyć w 2013.

Zgadzacie się z decyzjami ZUFFY?

Komentarze

 • vonski

  Nieźle, Sotiropoulos był przecież o jedną walkę o title shota, a potem taki dół (choć rywali miał ciężkich). Do KSW go, dla Irokeza 😛

 • Eksporter Zla

  Nie pesz że KSW kogoś weźmie, bo ja się na poważnie zastanawiam, czy Sakara nie będzie nowym „weteranem UFC” w ich szeregach.

 • bartek0011

  No Rosi szkoda nawet mocna była .

 • Pako

  Szkoda tylko Sexton,a z Sotiropolusem i Sakara to była już tylko kwestia czasu.