Anderson Silva: „Doktorze, kiedy będę mógł trenować?”

31 Grudzień 2013
Anderson Silva: „Doktorze, kiedy będę mógł trenować?”

foto: mmafighting.com

foto: mmafighting.com


Dopiero co otrzymaliśmy informację o przymusowej, półrocznej pauzie dla Andersona Silvy a już pojawiły się kolejne, wg których były mistrz wcale nie zamierza kończyć kariery. Oto wybrane fragmenty wczorajszej konferencji prasowej UFC, której przewodniczył lekarz odpowiedzialny za operację złamanego piszczela Brazylijczyka.

Wbrew przedwczesnym opiniom ekspertów, Spider ma – wg Dr. Sandersa – myśli wręcz przeciwne od tych blisko zakończenia kariery:

Jeszcze przed operacją zadawał mi pytanie „Kiedy będę mógł trenować?” Pyta mnie o to za każdym razem kiedy widzimy się podczas mojego obchodu. Zawsze odpowiadam mu, że powinien być zdolny do dalszego treningu. To ważne, aby zachować pozytywne nastawienie do swojego pacjenta.

Na podstawie dotychczasowego doświadczenia, lekarz nie jest w stanie określić dokładnego czasu po którym Silva będzie w stanie trenować, ale wie mniej więcej o jakie ramy czasowe chodzi:

Jeżeli miałbym zgadywać będąc 48 godzin od operacji, powiedziałbym że złamanie zaleczy się w ciągu 3 do 6 miesięcy. Rozpocząć treningi od sześciu do dziewięciu miesięcy.

Dr. Sanders przekonuje, że w całym nieszczęściu jest też pozytywna strona medalu. Kontuzja mogła bowiem zakończyć się przerwaniem dopływu krwi do stopy, a gdyby skóra uległa przerwaniu, mogłoby dojść do infekcji. Na podstawie zdjęć rentgenowskich, nie znalazł ponadto żadnych patologicznych objawów, które świadczyłyby o tym, że przyczyną kontuzji były długie lata w sporcie i związane z tym mikro urazy.

Komentarze

 • Modeep

  Sensei wracaj do zdrowia i zabierz swój pas. Czekamy na powrót.

 • nitro

  Szybko ich tam składają, ale takie całkowite przerwanie kości to aj….

 • Pako

  nie licze na trzecie starcie Andersona z Weidmanem.

 • Zabuza

  MODERATOR: ile ostrzeżeń potrzebujesz odnośnie umieszczania rasistowskich komentarzy?

 • nitro

  Ta, najpierw znokałtował się ręką Wiedmana, teraz złamał na nim nogę… Sonnen na nim przeleżał i został zduszony trójkątem. Nie trzeba lubieć Silvy, ale że jest najlepszy ever nie ma co dyskutowaćLaughing  Drugi jest Fedor… Jones i Cain narazie są przy nich pionkami.

 • bartek0011

  Trudny okres dla UFC Jones prawie przegrał z Alexem . Anderson też z 2 lata na wolne . Ben przegrał . GSP odszedł . Dominic Cruz kontuzje . Jedynie co Cain , Aldo i Ronda trzmają się .

 • adamus

  alesory co się burzycie za rasistowskie określenia a gdzie są ci wszyscy obrońcy praw jak jadą po religi? a co po kolorze skóry nie można ale po wyznaniu tak? redakcja ma nic nie usuwać!