Anderson Silva przeszedł udaną operację złamanej piszczeli

29 Grudzień 2013
Anderson Silva przeszedł udaną operację złamanej piszczeli

foto: usatoday.com

foto: usatoday.com


Nocne wydarzenia z amerykańskiego oktagonu, dosłownie wstrząsnęły całą populacją MMA. Niespodziewane zakończenie walki wieczoru, zakończyło się złamaniem piszczela Andersona Silvy. Brazylijczyka natychmiast przewieziono do szpitala, gdzie został zoperowany. Oto oficjalne oświadczenie UFC w tej sprawie.

W następstwie sobotniej walki wieczoru na gali UFC 168, były mistrz Anderson Silva został zabrany do lokalnego szpitala w Las Vegas, gdzie przeszedł operację naprawienia złamanej lewej nogi. Udanie zakończona operacja, prowadzona przed DR. Stevena Sandersa (ortopedy UFC), polegała na wstawieniu gwoździa śródszpikowego do kości piszczelowej Andersona. Złamana piszczel została ustabilizowana i nie wymaga przeprowadzenia osobnej operacji. Anderson pozostanie na chwilę w szpitalu, choć na ten moment nie przewidziano dodatkowego zabiegu. Czas rekonwalescencji przy kontuzjach tego typu, może zawierać się w okresie od trzech do sześciu miesięcy. Nie została podjęta żadna decyzja odnośnie jego przyszłości i sam zawodnik uprzejmie prosi w tym momencie o prywatność, jako że musi poradzić sobie z kontuzją i przygotowuje się na powrót do domu w celu odpoczynku.

Dzisiejsza walka była spotkaniem rewanżowym pomiędzy Chrisem Weidmanem a Andersonem Silvą. Oba pojedynki zakończyły się w drugiej rundzie. Najpierw przez nokaut na „Spiderze” a dzisiaj przez kontuzję, wskutek „zgaszenia” kopnięcia na nogę przez Amerykanina. Wskutek bloku, były mistrz natychmiast padł na deski, krzycząc z bólu i będąc absolutnie niezdolnym do dalszego pojedynku.

Komentarze

 • menthu

  ” Czas rekonwalescencji przy kontuzjach tego typu, może zawierać się w okresie od trzech do sześciu miesięcy. ” przy NFZ w Polsce potrwało by 2 lata 🙁 Szkoda, że Anderson tak doznał porażki, może jeszcze wróci i da jakąś walkę pożegnalną.

 • Oczekk

  No to chociaż tyle.

 • Pako

  nie wydaje mi się że wróci.To już niestety koniec.

 • maniekzig

  2 lata to minimum jeżeli chce się myśleć o sporcie.

  Nie wyobrażam sobie by jego noga była wstanie się zregenerować w 6 miesięcy. No chyba że dostanie zestaw super witamin.