Aoki zawalczy na sylwestra

09 Grudzień 2013
Aoki zawalczy na sylwestra

Shinya Aoki (34-6) od 2006 roku nieprzerwanie ostatni dzień w roku spędza w pracy, walcząc na galach sylwestrowych w Japonii. Tym razem najlepszy zawodnik wagi lekkiej na Wyspach Japońskich wystąpi u legendy prowrestligu, Antonio Inokiego.

Pojedynek z nieznanym na razie przeciwnikiem odbędzie się w kategorii do 70 kilogramów i mimo prowrestlerskiego charakteru gali Inoki Bom-Ba-Ye 2013 rozegrany zostanie na zasadach MMA. „Baka Survivor” powróci do LW po debiucie na ONE FC 11 w wadze niżej.

Na sylwestrowej imprezie IGF będą miały miejsce na pewno dwie inne pozycje mieszanych sztuk walki. Weteran Pride, Kazuyuki Fujita (15-9) spotka się z mającym ostatnio bardzo dobry okres Satoshim Ishiim (10-2-1). Kawał historii JMMA, Ikuhisa „Minowaman” Minowa (57-35-8) podejmie zasłużonego prowrestlera Atsushiego Sawadę (0-0), dla którego będzie to debiut w walce na tych regułach. Podano jeszcze oficjalnie konfrontację byłego zawodnika K-1 Hiromiego Amady ze znanym z KSW Yusuke Kawaguchim, ale prawdopodobnie jest to prowrestling. Na rozpisce znajdą się również inne zestawienia puroresu.

Inoki Bom-Ba-Ye 2013 odbędzie się 31 grudnia w hali Ryogoku Kokugikan w Tokyo i będzie ratować honor japońskiego rynku sportów walki. Pod nieobecność dużych promotorów kickboxingu i MMA, organizacją New Years Eventu musi zająć się w pojedynkę Inoki. Już na poprzedniej edycji znalazły się 4 pojedynki MMA z udziałem m.in. Cro Copa, Minowy, Ishiiego czy Tima Sylvii. Według naszych informacji wydarzenie to prawdopodobnie nie będzie niestety dostępne nigdzie na żywo. Podobnie było także w zeszłym roku.

Komentarze

  • Oczekk

    O kurde FUJITA powraca ! ;D