Artur Ostaszewski o planach telewizji TVN Turbo względem MMA w Polsce – wywiad video

16 Grudzień 2013
Artur Ostaszewski o planach telewizji TVN Turbo względem MMA w Polsce – wywiad video


Korzystając z licznych materiałów po KSW 25, które z racji długości naszego kolejnego Video Bloga musimy odrzucać, stworzyliśmy dodatkowy news z Arturem Ostaszewskim, reprezentującym telewizję TVN Turbo. Jako osoba odpowiedzialna za powstanie programu MMASTER, Pan Artur miało co nieco do powiedzenia o samym produkcie, jego przyszłości a także o planach ewentualnej rywalizacji z Polsatem o widza zainteresowanego sportami walki.

Komentarze

 • W. Mrozowski

  Gdyby TVN zmienił podejście do MMA, moglibyśmy mieć drugi wielki BOOM na ten sport w Polsce.

 • tomox

  szczerze? z podejściem tvn’u tj. że nawet z serialu „plebania” zrobiliby komedię romantyczną z intrygami i zdradami na głównym planie, to wole nie oglądać mma w ich wydaniu, zresztą mieliśmy już próbkę – mma attack 1 gdzie na prowadzących wybrani zostali oczywiście babka i facet którzy o mma nie mieli zielonego pojęcia, liczyło się tylko żeby ładnie się prezentowali (swoją drogą do dzisiaj mam beke z dziwacznego „do klatki wzywam…” Bieleninika), na pierwszy rzut oka wydaje się że to fajnie że tvn sie tematem interesuje itp ale moim zdaniem z ich przyzwyczajeniem do węszenia wszędzie sensacji to długofalowo przyniesie to dla postrzegania mma więcej złego niż dobrego

 • Mihauki

  Z krótkiego wywiadu nic ciekawego nie wynika, ale temat interesujący. Szkoda, że nie dopytałeś się czy są zainteresowani MMA tylko na TVN Turbo, czy też otwartym TVN i czy wśród tych ofert różnych organizacji była też oferta UFC.
  Sądzę, że drugi Boom w Polsce na MMA może jedynie spowodować współpraca TVN z UFC (walki Polaków lub gale w Polsce na TVN, pozostałe na TVN Turbo). Same gale na TVN Turbo duże nie zmienią. TVN Turbo ma zasięg techniczny 8,8 mln, a Orange Sport 5,3 mln, przejście np. PLMAA do Turbo nie zmieniłoby znacząco oglądalności tych gal. Poza tym nie ma żadnej organizacji w Polsce, która by była w stanie znacząco wypełnić grafik TVN. Nawet jeśli MMAA odżyje lub powstanie podobna organizacja, to ile oni zrobią gal w roku, 2 lub 3? Tylko UFC ma kontent, który może przyciągnąć większą liczbę Polaków przed telewizor i to regularnie.
  Sądzę, że UFC wbrew temu co mówi K&L może robić nie jedną gale na dwa lata, ale więcej niż KSW. Boom na UFC już minął w USA i teraz będą się na ich głównym rynku powoli rozwijać, jak to na dojrzały rynku przypada. Wzrostów będą szukali za granicą i głównym kierunkiem chyba będzie Brazylia, Europa i Rosja. Patrząć na scenariusz UFC w Brazylii i w Europie rozwój UFC w Polsce może być szybki:
  2011: 1 gala w Europie i 1 gala w Brazylii
  2012: 2 gale w Europie i 3 gale w Brazylii
  2013: 3 gale w Europie i 7 gal w Brazylii
  2014: 9 gal w Europie

  Nawet jeśli w 2016 roku w Polsce nie będzie 7 gal UFC w Polsce, to można założyć, że będzie kilkadziesiąt gal w bliskich strefach czasowych (Europa, Afryka, Bliski Wschód i Rosja). W tym roku były tylko 3 gale w Europie, a pozostałe gale leciały o 3-6 godzinie w nocy. Inna będzie oglądalność UFC, jak w 2015 roku będzie np. 20 gal wieczorem z 10 Polakami w UFC. Tylko największa przeszkoda UFC to mały udział rynkowy Orange Sport, który wynosi 0,1%. Dla porównania brazylijskie Globo ma 35% udziału.

  TVN może nie popisał się przy realizacji z MMAA1, ale przy galach UFC byliby tylko odbiorcą sygnału i wystarczy polski komentarz, studio i trochę marketingowego wsparcia. Zresztą jak będą chcieli to podkupią kogoś z Polsatu lub kogoś, kto pracował za granicą przy galach UFC i spokojnie sobie poradzą.

 • adamus

  tvn jest sprytniejszy niż wszystkie inne komercyjne i niekomercyjne stacje tv. poczekają jeszcze trochę az mma urośnie w naszym kraju. potem puszczą ufc a potem zrobią reality show ale the ultimate fighter. kasa się będzie zgadzać 🙂 dla fana nic z tego nie urośnie kochani

 • EL doopa

  jeśli chodzi o tvn to nigdy nie chodzi o czysto sportowy aspekt. hahah też mi nowość

 • DrMengele

  Jeśli o mnie chodzi to w lodówce chłodzi się szampanik, którego odkorkuję wtedy gdy zbankrutuje TVN czego im jak najszybciej życzę.

  Telewizji nie lubię bo kłamie, ale TVN po prostu nienawidzę za te ich beszczelne manipulacje.