Ben Askren zawodnikiem One FC?

autor:
04 Grudzień 2013
Ben Askren zawodnikiem One FC?

fot. Dave Mandel/Sherdog

fot. Dave Mandel/Sherdog


Wszystko wskazuje na to, że niepokonany Ben Askren (12-0) zasilił szeregi azjatyckiej organizacji One FC. Zdaniem Antona Tabueny z portalu bloodyelbow.com, obie strony porozumiały się już w sprawie kontraktu, a jego podpisanie ma zostać oficjalnie ogłoszone w przeciągu najbliższych dni.

Askren to były już mistrz wagi półśredniej federacji Bellator MMA, w której stoczył dziewięć z dwunastu dotychczasowych walk. Po tytuł ten sięgnął w październiku 2010 r. pokonując jednogłośną decyzją Lymana Gooda, a następnie czterokrotnie bronił go w pojedynkach z Jay’em Hieronem, Douglasem Limą, Karlem Amoussou i w lipcu z Andreyem Koreshkovem. Po długich i zawiłych negocjacja co do dalszych losów zawodnika, Bjorn Rebney i jego współpracownicy ostatecznie postanowili rozstać się z Amerykaninem.

Data debiutu 29-latka pod szyldem nowego pracodawcy nie została jeszcze prawdopodobnie ustalona. Wspomniany wcześniej dziennikarz informuje też o nowym planie przygotowań do występów w One FC. Pierwszy etap będzie miał miejsce w teamie Roufusport, a drugi, końcowy w singapurskim Evolve MMA.

Komentarze

  • Cain

    aha. no też dobrze. chciaż pewnie aż tyle ni będzie onim słychać co w ufc ale i tak powodzenia. teraz wszyscy czekają na przełamanie rekordu 🙂

  • Pako

    hehe doszło jednak do tego że Akren będzie musiał jeździć po Azji aby walczyć Smile

  • rudy

    Szkoda.