Brad Pickett schodzi do dywizji muszej, zadebiutuje w Londynie

autor:
11 Grudzień 2013
Brad Pickett schodzi do dywizji muszej, zadebiutuje w Londynie

Brad Pickett, fot. Lee Whitehead

Brad Pickett, fot. Lee Whitehead


Znany z efektownych pojedynków Anglik Brad Pickett (23-8) zmienia kategorię wagową na muszą i zadebiutuje w niej 8. marca na gali UFC Fight Night 37 w Londynie. Podczas imprezy inaugurującej przyszłoroczny cykl eventów w Europie, jego oponentem będzie Ian McCall (12-4-1).

Dla 29-letniego Picketta będzie to już trzecia zmiana dywizji. Karierę rozpoczynał jako zawodnik wagi piórkowej, w międzyczasie podejmując walki w kategorii lekkiej. Następnie przez cztery lata występował w pojedynkach wagi koguciej, a w przyszłym roku zobaczymy go już jako muszego. W swoich sześciu dotychczasowych pojedynkach w oktagonie UFC, Brad odniósł trzy zwycięstwa i zanotował tyle samo porażek. Aż czterokrotnie zostawał nagradzany za najlepsze walki danych eventów oraz otrzymał bonus za najefektowniejszy nokaut. Ostatnią walkę z Michaelem McDonaldem przegrał po duszeniu zza pleców w drugiej rundzie. Tym razem w rodzinnym Londynie za przeciwnika będzie miał swojego rówieśnika ze Stanów Zjednoczonych, Iana McCalla.

W swojej jedynej tegorocznej walce „Uncle Creepy” wypunktował w trzyrundowym pojedynku Iliarde Santos. Wcześniej nie miał tyle szczęścia i przegrywał przez decyzje z takimi zawodnikami jak Demetrious Johnson czy Joseph Benavidez. Z tym pierwszym zanotował także remis.

Komentarze