„Chciałbym walczyć o pas.” – Matt Horwich przed pojedynkiem z Piotrem Strusem na KSW 25 (+napisy)

06 Grudzień 2013
„Chciałbym walczyć o pas.” – Matt Horwich przed pojedynkiem z Piotrem Strusem na KSW 25 (+napisy)


Niełatwy przylot do Polski i ogromne ilości zrzucanych kilogramów. Tak oto rozpoczęła się kolejna wizyta Matta Horwicha w Polsce, gdzie zmierzy się w bardzo ważnej dla niego walce z Piotrem Strusem. Pojedynek o tyle istotny, że może oznaczać dla Amerykanina szansę na pas, na którego zdobycie wyraził zresztą chęć. Kolejna rozmowa z serii „wywiad rzeka”. Zapraszamy!


Tłumaczenie od Tomasza K.

WM: Matt miło znów cię gościć. Masz świetne okulary.
Matt: Dzięki, uwielbiam czerwone okrągłe. Uwielbiam kostiumy Woodiego Harrelsona i Juliette Lewis. Natural Born Killers to jeden z moich ulubionych filmów. Kocham ścieżkę dźwiękową, pracował nad nią mój przyjaciel Danny Lohner, kiedy grał dla Nine Inch Nails. Oprócz tego pojawiają się tam Leonard Cohen, Peter Gabriel i paru innych świetnych wykonawców.
WM: Słyszałem że na lotnisku zatrzymano cię na 3 godziny, co się stało?
Matt: Nic mi o tym nie wiadomo.
WM: Wyglądasz teraz o wiele lepiej niż ostatnim razem gdy musiałeś zrzucać 20 kg wagi. Jak się czujesz?
Matt: Teraz było łatwiej, wyspałem się. Zwykle muszę dużo zrzucać dzień przed walką i ciężko mi zasnąć. Kiedy się budzę, od razu muszę się napić wody. Czuję że jestem przygotowany by dać dobrą walkę i wygrać. Zwykle wprowadzasz ciekawe metody treningowe. Ostatnio była to walka z cieniem z użyciem marakasów. Masz coś nowego tym razem?
Matt: Zawsze próbuję urozmaicić swój wachlarz umiejętności. Ostatnio działo się wiele dobrego. Pracowałem nad filmem Orphan Killer. Możecie sprawdzić to na moim facebooku i Twitterze.
WM: Walczysz z Piotrem Strusem. Zauważyłeś u niego jakieś słabe punkty przy jego dwóch porażkach?
Matt: Raz przegrał przez poddanie ( duszenie brabo) i raz przez nokaut. Każdy mówi że ma lepszą stójkę. Jednak ja nie lubię zdradzać swojej taktyki przed walką. Myślę że mam dobrą strategię na tę walkę.
WM: To będzie twój czwarty występ na KSW. Być może odniesiesz czwarte zwycięstwo. Czy potem chciałbyś walczyć o pas z Michałem Materlą albo Mamedem?
Matt: Chcę walczyć o pas, Mamed i Michał to wspaniali zawodnicy. Chciałbym się spróbować w wadze półciężkiej. Jestem ciekaw jakbym się sprawdził nie musząc zbijać tyle wagi.
WM: Ile dokładnie zbiłeś?
Matt: Zwykle zbijam z 225, tym razem zbijałem z 211. Więc było to 10 funtów, to dużo jeśli chodzi o zbijanie wagi.
WM: Miałeś walczyć w tym roku z Kendallem Grove. Czemu nie doszło do tej walki?
Matt: Sam nie wiem. Jesteśmy z Kendallem dobrymi przyjaciółmi. Przyjaciele zwykle biją się po piwie albo o dziewczyny. My walczymy o 10 tys. I by powiedzieć parę motywujących słów przy mikrofonie. W sumie to cieszę się że nie doszło do tej walki, lubię Kendala i Jaya Silvę z którym również miałem walczyć.
WM: Przyjaźnisz się również z Jasonem Millerem który nie cieszy się dobrą opinią. Co u niego?
Matt: U niego wszystko dobrze, miał zamiar więcej trenować ale doznał kontuzji. A kiedy nie trenujesz, to masz czas podejmować mało trafne decyzje.
WM: Czy wróci do mma?
Matt: Tak, wróci po operacji kolana. Mamy wspólnie pracować nad Orphan Killer. Dobrze nam się współpracuje bo Jason jest trochę szurnięty i ciągle coś mówi.
WM: Wygląda na to że rzesza twoich fanów w Polsce ciągle się powiększa.
Matt: To prawda, zostanę tu na 2 tygodnie i 3 dni po walce. Więc jeśli ktoś chciałby się spotkać na piwie lub przy jakimś obiedzie to zapraszam na facebooka.
WM: Zawsze się zastanawiam jak radzisz sobie z tak małą ilością ubrań w Polsce. Przecież tam gdzie mieszkasz jest gorąco, a tutaj mamy zimę.
Matt: Zbijam wagę, ciągle chce mi się pić więc nawet nie czuję że jest zimno. Chciałem sprawdzić ile ważę więc nie nakładałem dużo ubrań. Po zbijaniu wagi mogłem w końcu coś zjeść. Nie masz pojęcia jak dobrze smakuje jedzenie po takim okresie poszczenia. To dobre ćwiczenie samokontroli. Ja kocham jeść i kocham polskie jedzenie.
WM: Miałeś czas na zwiedzanie? Wrocław to piękne miasto.
Matt: Teraz nie mam na to zbyt dużo czasu. Ale będę we Wrocławiu przez najbliższe 2 tygodnie więc trochę pozwiedzam.
WM: Jakieś typy na sobotnią walkę?
Matt: Chcę wyjść pełen nadziei i odwagi i dać z siebie wszystko.
WM: Masz jakiś pomysł na nową piosenkę wyjściową?
Matt: Planowałem wyjść do kawałka We’re Stars. Występuje tam Dio i wiele innych gwiazd metalu m. in Yngwie Malmsteen który gra 23 nuty na sekundę używając tappingu. Nagrali tą piosenkę dla głodujących dzieci w Afryce. To piękny kawałek.
WM: Teraz chciiałbym poznać twój typ. Chris Weidman czy Anderson Silva?
Matt: Anderson to wielki mistrz. Był o jeden poziom przed wszystkimi, jednak nie można skreślać Chrisa. Podoba mi się to że wyszedł do utworu Toma Pettiego I Won’t Back Down i znokautował Andersona. To było niesamowite, pokonać niezwyciężonego mistrza.
WM: Myślisz że Anderson zawalczy w ten sam sposób, ze wszystkimi swoimi sztuczkami?
Matt: On właśnie tak walczy, to jego styl, nie popisuje się. Wciąga ludzi w swoją grę. Chris postąpił mądrze, poczekał na odpowiedni moment taj jak Rampage w walce z Chuckiem Liddelem. Jednak wywieranie presji na przeciwniku to dobra metoda. Ja chcę jak najszybciej kogoś wykończyć, zgarnąć wypłatę i iść na afterparty.
WM: Co powiedziałbyś ludziom podążającym za swoimi marzeniami?
Matt: Korzystajcie z nieskończonych możliwości, pokonujcie przeszkody. Podnoście sobie poprzeczkę jako ludzie, artyści i sportowcy. To leży w naszej naturze, naśladowanie superbohaterów, naśladowanie Boga naszego stwórcy. Modlitwa ma wielką moc.
WM: Dziękuję i powodzenia w sobotę.
Matt: Mój przyjaciel z facebooka Michał Cezary Książek chciałby przekazać pozdrowienia dla swojej rodziny. Niech Bóg ma ich w swojej opiece.

Komentarze

 • tomox

  wywiad z Mattem zawsze na propsie 😀 niezawodnie zarzuci jakimś tekstem pozwalającym inaczej spojrzeć na świat 🙂

 • Octagon

  Moks z Materlą zamknęli się w pokojach ? Czekamy na wywiad 🙂

 • W. Mrozowski

  Obaj nie bardzo chcą się upubliczniać przed samą galą.

 • Blade

  z koncowki trzeba zrobic osobny film, genialne !!!

 • Matiszka1

  cholera zapomniałem słowa haha

 • Pako

  najlepszy wywiad 😀 Wojtek pewnie miał ubaw.Czyli z tym lotniskiem to jakiś fake.Kurcze jak bym był z Krakowa to normalnie z Mattem na browara bym poszedłSmile

 • Blade

  Tomasz K. pominął najbardziej inspirujące fragmenty w tłumaczeniu

 • Drwalu

  aaahahahah widać żew wywiadach z Matem nie jest potzrebny żaden redaktor, wystarczy rzucić cześ i już się zaczyna :):)

 • Typer

  widać, że każdemu podoba się w PL i coraz dłużej tu zostają, byle by nam pięknych laseczek nie wywozili z kraju 😛 ps. faktycznie nie da się przetłumaczyć tych bzdur, każdy kto se z angielskim nie radzi traci w tym przypadko połowę zabawy 😀