Czwartkowa pigułka wydarzeń MMA

26 Grudzień 2013
Czwartkowa pigułka wydarzeń MMA

Świąteczny czas to moment odpoczynku dla wszystkich innych a dla nas regularne wklepywanie klawiszy na klawiaturze laptopa. W dzisiejszym odcinku wzięliśmy na celownik kilka istotnych wątków, które zasługują na chociażby krótką wzmiankę w naszej „Pigułce Wydarzeń MMA”.

1. Dominick Cruz przewiduje powtórkę z rozrywki w przypadku Chrisa Weidmana vs. Anderson Silva. Groźny w stójce, nie boi się wymian, ultra doświadczony w parterze, czyli 2:0 wg kontuzjowanego mistrza dywizji koguciej.

2. Największa organizacja MMA nie bez powodu jest za taką uważana. Aktualnie, na kontrakcie z UFC pozostaje 437 fighterów z całego świata, przy czym ZUFFA cały czas zatrudnia i zwalnia kolejnych zawodników. Dla porównania, na podstawie listy zawodników KSW opublikowanej na jej oficjalnej stronie, przy wzięciu pod uwagę wyłącznie tych którzy walczyli przynajmniej raz w 2013 roku (+ stałe gwiazdy federacji), wychodzi nam plus minus 42 zawodników. Liczba prawie na pewno jest większa niż ta wyliczona przez nas.

3. Anderson Silva unika wszelkich odpowiedzi na pytania, które mogłyby zdradzić jego game plan na rewanż z Weidmanem. Game plan? Oczywiście ja zwycięzcą, bez wątpienia. Którą płaszczyznę trenowałeś najwięcej? Jestem szczęśliwy, że ukończyłem nowy gym w Los Angeles. To co wiadomo na pewno, to fakt że poczynił ogromne zmiany w doborze ekipy do swojego teamu.

4. Sherdog zadał kilkunastu fighterom oraz osobom z branży pytanie o rewanż Andersona Silvy z Chrisem Weidmanem. Oto skrócone odpowiedzi:
Johny Hendricks (Silva przez TKO), Robert Follis (Silva przez KO w 1 Rundzie), Vinny Magalhaes (Weidman przez poddanie), Colton Smith (Weidman przez decyzję), Eric Prindle: (Weidman), Ed Herman (Weidman przez G&P i poddanie), Mark Bocek (Silva przez KO), Travis Wiuff (Weidman przez decyzję), John Gunderson (Anderson przez coś brutalnego), Kyle Kingsbury (Weidman przez poddanie), Nam Phan (Silva), Travis Lutter (Anderson), Jeff Hougland (Weidman przez TKO w 3 rundzie), Bristol Marunde (Anderson), Chris Clements (Weidman przez decyzję), Igor Araujo (Silva przez KO w 1 lub 2 rundzie), Ray Elbe (Silva), Mitch Clarke (Weidman przez decyzję), J.J. Ambrose (Silva przez TKO w 1 lub 2 rundzie), Zach Makovsky (Weidman przez poddanie), Mike Ciesnolevicz (Anderson przez KO), Gabe Ruediger (Anderson wygrywa w 2 rundzie), Jason Dent (Weidman przez poddanie), Keith Berry (Weidman), Cameron Diffley (Anderson zatrzyma Weidmana w 1/2 rundzie lub Weidman przez TKO/decyzję), Ben Saunders (Weidman przez poddanie lub decyzję), T.J. Waldburger (Weidman przez G&P), James Vick (Anderson przez KO), Tom DeBlass (Weidman przez KO w 2 rundzie), Robert Drysdale (Weidman).

5. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak wygląda rodzina Antonio Silvy, znanego jako „Wielka Stopa”, to odpowiedź jest bardzo zadowalająca.

Komentarze

 • bartek0011

  Dobra robota panowie

 • Pako

  ale z tymi pytaniami o zwyciężce to polecieliście 😀 Świąt nie macie Smile co do rodzinki Silvy to jak na Yeti to wygląda to jak piękna i Bestia.

 • champ1

  nie wierze że to jego rodzina = wykupił ich do zdjęcia!!! 😀

  no tak widać, że chłopaki Świąt nie mieli. a co ty wy bez rodzin? 🙂