Pojedynek „Kobieta vs. Mężczyzna” odwołany

20 Grudzień 2013
Pojedynek „Kobieta vs. Mężczyzna” odwołany


„Niemożliwe!” – odpowiedział natychmiast Dana White, zapytany o możliwość zestawienia pod banderą ZUFFY kobiety z mężczyzną. Niemożliwe staje się jednak możliwe w brazylijskim Shooto Brazil, gdzie o krok a doszłoby do takiego pojedynku.

Na całe szczęście brazylijska Komisja Sportowa CBMMA wzięła to na rozsądek. Najpierw zmieniła reguły pojedynku na brak uderzeń kolanami i łokciami, by ostatecznie odwołać starcie Emerson Falcao (0-1) vs. Juliana Velasquez (0-0). Media branżowe natychmiast podchwyciły historię jako próbę sprytnego wypromowania organizacji, za pomocą z góry ustalonego chwytu marketingowego z odwołaniem starcia. Najpierw Falcao napisał, że jest kontuzjowany ale Andre Pederneiras (promotor Shooto Brazil i właściciel Nova Uniao) zapowiedział, że walka mimo to dojdzie do skutku.

Gdy Falcao zjawił się na ważeniu, ledwo zdołał dojść do wagi kulejąc po drodze. Mimo to upierał się przy swoim, że walka dojdzie do skutku. Zwłaszcza, gdy jedna z najbardziej szanowanych osób w branży – Andre Pederneiras, potwierdza swoją wersję. Po czwartkowym ważeniu, członek CBMMA – Osiris Maia, potwierdził portalowi mmafighting.com, że nie wyrażają zgody na podobny pomysł:

Nie możemy zrobić czegoś takiego. Promotor może prosić o wszystko, nawet o walkę MMA z trzema zawodnikami kontra jeden ale my najzwyczajniej na to nie pozwolimy. Tak planowany pojedynek miał większe znaczenie dla społeczeństwa niż dla samego sportu. Nie ma takiej możliwości, żeby mężczyzna musiał walczyć z kobietą. To zostało zrobione tylko na potrzeby pokazania ważności prawa o przemocy względem kobiet. Mężczyzna nie może bić kobiety w sporcie, więc nie powinno mieć to miejsca nigdy i w żadnej sytuacji.

Cofamy wcześniejsze stwierdzenie w poście o pomocy Andersona Silvy dla Chaela Sonnena przy najnowszym TUF’ie. To dopiero jest prawdziwie brazylijska telenowela.

Komentarze

 • Cain

  jezusiczku …. a wy się Ozdoby czepiacie! A u brazoli takie kretynizmy odchodzą…

 • piottter

  Brawo! a już się bałem, że to wypali uff.
  Ehh niech jeszcze wymyślą walki dwóch na dwóch albo trzech na trzech i będzie git 🙂

 • gonzo

  A ja tam czekam na jakieś wideo z walk pięciu na pięciu i czterech na czterech z Łotewskiego Team Fighting Championship 😉

 • RZDZ

  apropos siły wyższej to owszem, ja też dziękuję bogu, ze do tej kompromitacji sztuki mma nie doszło

 • Pako

  tam to w Brazylii mają cyrki.

 • Rodzynello

  Było to powiedziane już setki razy… ta zapowiedź miała na celu promowanie walki z przemocą wobec kobiet.