Fabricio Werdum czeka na zwycięzcę walki Barnett vs. Browne

autor:
27 Grudzień 2013
Fabricio Werdum czeka na zwycięzcę walki Barnett vs. Browne

Werdum

UFC ma już zaplanowaną walkę, będącą eliminatorem do pojedynku z mistrzem wagi ciężkiej – Cainem Velasquezem. Chodzi o zestawienie Fabricio Werduma (17-5-1) ze zwycięzcą jutrzejszej potyczki między Joshem Barnettem (33-5) i Travisem Brownem (15-1-1) na gali UFC 168 w Las Vegas. To jak szybko dojdzie do tej walki w dużej mierze zależy od stanu zdrowia zwycięzcy.

Brazylijczyk miał się wkrótce zmierzyć z Velasquezem o tytuł mistrza najcięższej kategorii wagowej, jednak ze względu na operację Caina i nieznany termin powrotu, włodarze Ultimate Fighting Championship musieli odłożyć ją w czasie i zaplanować Werdumowi kolejną konfrontację. „Vai Cavalo” wywalczył sobie status pretendenta, po tym jak po powrocie do UFC wygrał trzy kolejne walki, z Royem Nelsonem na punkty, Mikiem Russowem przez TKO oraz Antonio Rodrigo Nogueirą przez poddanie.

Josh Barnett po powrocie do UFC zanotował jedno, łatwe zwycięstwo z Frankiem Mirem, z kolei Travis Browne zwyciężył sześc z ośmiu stoczonych walk pod szyldem największej na świecie federacji.

Komentarze

 • Pako

  To długo nie będzie musiał czekać,bedą jaja jak dostanie baty i straci szansę walki o pas.

 • Morla

  Na to, że straci pozycje pretendenta jest całkiem duża szansa…

 • zenek

  Ja jestem za Joshem ale z Weredumem bedzie mial ciezka walke style oboje maja nie wygodne .Moim zdaniem Josh w formie moze dojsc do walki o pas wiecej nie licze.

 • Morla

  A moim zdaniem Browne wykosi obu 🙂