Garść nowych walk na zbliżające się gale UFC

autor:
20 Grudzień 2013
Garść nowych walk na zbliżające się gale UFC

Ali Bagautinov, fot. UFC.com

Ali Bagautinov, fot. UFC.com


Nie będzie długo czekał na kolejną walkę Ali Bagautinov (12-2). Zawodnik z Dagestanu po wypunktowaniu miesiąc temu Tima Elliotta, tym razem zmierzy się z Johnym Linekerem (23-6) na gali UFC 169 w lutym przyszłego roku. Istnieje prawdopodobieństwo, że zwycięzca tego pojedynku dostanie szanse walki o pas wagi piórkowej. Na tej samej gali zobaczymy uczestników ostatniego eventu Abela Trujillo (11-5-1NC) w starciu z niepokonanym w UFC Bobby Greenem (22-5).

Na dziesiątej gali UFC on FOX w Chicago, która również odbędzie się w lutym, niepokonany brat mistrza wagi lekkiej, Sergio Pettis (10-0) stoczy swoją drugą walkę dla federacji. Jego rywalem będzie swego czasu bliski zwolnienia Alex Caceres (9-5-1NC).

Podczas brazylijskiej gali UFC Fight Night 36, tamtejszy zawodnik Yuri Alcantara (25-8) podejmie swojego rodaka Wilsona Reisa (17-4).

Do karty UFC 170 dodano dwa pojedynki. Pierwszym z nich jest starcie kogucich, niepokonanego po ubiegłorocznym powrocie do UFC Francisco Rivery (10-2-1NC) i mogącego się pochwalić serią pięciu zwycięstw Raphaela Assuncao (21-4). W dywizji półśredniej zaplanowano walkę zwycięzcy TUF: „Smashes” Roberta Whittakera (11-3) ze Stephenem Thompsonem (8-1).

Dosyć sprawnie idzie układanie rozpiski marcowego eventu UFC 171 w Dallas. Ostatnio anonsowana walka tej imprezy to starcie znokautowanego w ostatnim występie Darella Montague (13-3) z innym przegranym Willem Campuzano (13-5). Dla obu tych zawodników będzie to druga walka dla Ultimate Fighting Championship.

Komentarze