Gilbert Melendez vs. Khabib Nurmagomedov na UFC 170

23 Grudzień 2013
Gilbert Melendez vs. Khabib Nurmagomedov na UFC 170

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Odkąd do najlepszej ligi dołączyło wielu rosyjskich, bądź post sowieckich reprezentantów sportów walki, swoją rolę co rusz zaznaczają wschodnie portale. I tak, rosyjski mmaboxing.ru donosi, że były mistrz Strikeforce Gilbert Melendez, zmierzy się z Dagestańczykiem Khabibem Nurmagomedovem.

Oficjalnie walczący pod flagą Rosji, Khabib pozostaje niepokonany od 2008 roku, mając na koncie w sumie dwadzieścia jeden zwycięstw i zero porażek. Odkąd dołączył do UFC, zwyciężył już pięć pojedynków. Dlatego śmiało można przypuszczać, że ewentualna wygrana z całą pewnością postawi go w roli pretendenta do pasa dywizji lekkiej.

Zwłaszcza, że po drugiej stronie stanie zawodnik, który w kwietniu otarł się o mistrzowski pas, przegrywając z Bensonem Hendersonem przez niejednogłośną decyzję sędziów. Od tamtego momentu stoczył jedną z najlepszych walk, jaką amerykański oktagon widział w tym roku i zaliczając zwycięstwo nad Diego Sanchezem.

Pojedynek szykowany jest na UFC 170, czyli galę której przewodzi Rashad Evans vs. Daniel Cormier. Event w Las Vegas odbędzie się 22-lutego i z całą pewnością wyjaśni układ ważności poszczególnych zawodników w dywizji 155 funtów.

Komentarze

  • bartek0011

    Trudna przeprawa dla utalentowanego Khabiba.

  • Pako

    noo tu Khabib może polegnąć 😀

    trzymam kciuki za Gilberta.