Hector Lombard vs. Jake Shields na marcowym UFC 171

autor:
08 Grudzień 2013
Hector Lombard vs. Jake Shields na marcowym UFC 171

Hector Lombard, fot. James Law

Hector Lombard, fot. James Law


Jak podała telewizja ESPN, po brutalnym zastopowaniu Nate’a Marquardta, kolejnym rywalem Hectora Lombarda (33-4-1) będzie były pretendent do tytułu mistrza UFC w kategorii półśredniej Jake Shields (29-6-1). Zawodnicy spotkają się w oktagonie 15. marca podczas gali UFC 171: Jones vs. Teixeira w Dallas.

Lombard do Ultimate Fighting Championship trafił na początku ubiegłego roku, jako mistrz wagi średniej Bellatora. Mimo wielkich nadziei z nim związanych, Kubańczyk zawiódł już w pierwszej walce, kiedy niejednogłośnie przegrał na punkty z Timem Boetschem. Porażkę tą odbił sobie w kolejnej walce, stopując uderzeniami w parterze Rousimara Palharesa. Niepowodzenie w kolejnej walce z Youshinem Okamim zadecydowało o zejściu do dywizji półśredniej. Debiut w nowej wadze wypadł nadzwyczaj dobrze, bowiem Kubańczyk potrzebował niespełna dwóch minut na znokautowanie Nate’a Marquardta.

Shields od czasu wspomnianej wcześniej walki o pas mistrza z Georgesem St-Pierrem zanotował pięć występów. Najpierw już w pierwszej minucie pojedynku efektownie znokautował go Jake Ellenberger, a następnie pokonywał już takich rywali jak Yoshihiro Akiyama na punkty oraz Tyron Woodley i Demian Maia przez niejednogłośne decyzje. W międzyczasie 34-latek wypunktował Eda Hermana, jednak wynik tej walki zmieniono na No Contest, po tym jak w organizmie Jake’a wykryto zabronione substancje dopingowe, za co został zawieszony oraz ukarany grzywną.

Komentarze

  • Pako

    Oby Hector był w formie i znokautował Shieldsa,naprawde nie chce decyzji.

  • Mr. Wonderful

    Jeżeli przez decyzję to Jake Shields a przez T/KO to Hector Lombard.
    Myślę że to będzie walk podobna do starcia Jake’a Shields’a z Jake’m Ellenberger’em i zobaczymy T/KO w wykonaniu Hector’a Lombard’a.