Jon Jones vs. Glover Teixeira ostatecznie na UFC 171

autor:
06 Grudzień 2013
Jon Jones vs. Glover Teixeira ostatecznie na UFC 171

Jones

Znamy ostateczną datę i miejsce dwukrotnie już planowanej walki Jona Jonesa (19-1) z Gloverem Teixeirą (22-2). Amerykanin tytułu mistrza wagi półciężkiej będzie bronił 15. marca na gali UFC 171 w Dallas.

Pierwotnym terminem tego pojedynku był dzień 1. lutego 2014, jednak na początku października Dana White ogłosił, że deklaracja ta była przedwczesna i zmuszony jest przesunąć walkę z UFC 169 na inną galę. Kolejny termin wyznaczono w listopadzie i miała to być planowana na 22. lutego gala UFC 170. Co ciekawe już dzień później, znowu anulowano ten termin. Miejmy nadzieję, że do marca nic się już nie zmieni i „Bones” będzie mógł stanąć do siódmej obrony pasa mistrzowskiego.

Jones w swojej ostatniej walce musiał się bardzo namęczyć by wyjść zwycięską ręką ze starcia ze Szwedem Alexandrem Gusstafsonem. W środowisku decyzja sędziów wzbudziła wiele dyskusji na temat jej słuszności.

Niepokonany od ośmiu lat Teixeira zaliczył pięć efektownych zwycięstw w UFC, co dało mu szansę rywalizacji z obecnym mistrzem. Jego ostatnią ofiarą padł Ryan Bader.

Komentarze