Julia Kedzie z posadą matchmakera Invicta FC

autor:
17 Grudzień 2013
Julia Kedzie z posadą matchmakera Invicta FC

fot. Dave Mandel/Sherdog.com

fot. Dave Mandel/Sherdog.com


Julia Kedzie (16-13) ogłosiła przed kilkoma dniami zakończenie sportowej kariery. 32-latka nie odchodzi jednak z MMA i rolę fighterki zamienia na dużo bardziej poważne stanowisko. W poniedziałkowej audycji „The MMA Hour” zdradziła, że od teraz odpowiedzialna jest za zestawienia zawodniczek na galach jedynej żeńskiej federacji mieszanych sztuk walki- Invicta Fighting Championship.

Z dalszych startów Amerykanka zrezygnowała po tym jak uległa niejednogłośnie na punkty w walce z Bethe Correią podczas gali UFC Fight Night 33 w Australii. Była to jej czwarta porażka z rzędu, a druga na galach UFC. Wcześniej, z takim samym bilansem występowała w nieistniejącej już federacji Strikeforce.

Dotychczas Kedzie z Invictą łączyło jedynie komentowanie imprez tej organizacji. Zadowolenia z przyjęcia przez nią propozycji pracy jako matchmaker, nie ukrywa współwłaścicielka IFC, Shannon Knapp.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy rozwinąć jej rolę w naszej organizacji. Nie ma bardziej wykwalifikowanej osoby na stanowisko matchmakera, niż Julia, która żyła MMA przez ostatnie dziesięć lat.” – oznajmiła promotorka.

Komentarze

  • adamus

    dobrze bo w usa się bierze na stanowiska poboczne w branży weteranów a u nas ziomali po piwku czy biznesiku

  • Pako

    lepiej chyba tego ugrać sobie nie mogła. Ma Kobieta głowe na karku Smile

  • boraicho

    Bardzo fajnie niech się darzy