Mistrz wagi średniej UFC otrzymywał regularne lanie za młodu

23 Grudzień 2013
Mistrz wagi średniej UFC otrzymywał regularne lanie za młodu

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Dzisiejsi zawodnicy MMA bardzo rzadko reprezentują typowy wzorzec „tępego osiłka” a coraz częściej są to wyedukowane, spokojne osoby. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na obecnych mistrzów UFC. Okazuje się, że zanim Chris Weidman zdobył mistrzowski pas, przeszedł długą drogę okupioną regularnym laniem od… własnego brata.

Kiedy byłem młodszy, bałem się mojego brata który regularnie sprawiał mi lanie. Tak samo jak jego starsi koledzy, z którymi musiałem się przez niego bić. To była dosyć nierówna walka. Teraz to jest trochę dziwne kiedy wzajemnie się widujemy, bo nie wiedzą jak się zachować.

Jedno z wydarzeń, które najbardziej utkwiło mu w pamięci, to typowa bójka szkolna, jaką przeżył niemal każdy za młodu.

Pamiętam również sytuację ze szkoły podstawowej. To było po lekcjach. Najgorsze nawet nie były uderzenia i kopnięcia, które wówczas otrzymałem. Najgorszy był jeden dzieciak, który podbiegł do mnie do tyłu i uderzył mnie z kolana w kość ogonową. To było najgorsze uczucie kiedykolwiek. Wiem dokładnie kto to był i pamiętam jego imię. Kiedy teraz go widzę, robi mi się trochę gorąco a z uszu leci mi para.

Na szczęście dla Chrisa, w pewnym momencie okres prześladowania przez starszego brata w końcu miał swój „szczęśliwy” koniec.

Kiedy byłem na studiach, trenowałem już zapasy a mój brat był futbolistą, który starał się o nabór do NFL. Był wtedy w bardzo dobrej formie. Zaczęliśmy się wówczas trochę bawić w zwarciu ale to nie było nic poważnego. W pewnym momencie próbował mi wejść w nogi a ja przecież byłem zapaśnikiem, nie mogłem więc na to pozwolić. W tamtym okresie ćwiczyłem już jiu-jitsu, wiec założyłem mu małą gilotynę. Nagle słyszę jak zaczął chrząkać. Byłem przyzwyczajony, że moi sparringpartnerzy już odklepywali tą technikę. Natychmiast go puściłem, był cały czerwony na twarzy. Powiedziałem cienkim głosem „Przepraszam, przepraszam”. Przyłożył mi w twarz, splunął na mnie i odszedł.

Wersja video opowieści.

Komentarze

 • Cain

  haha aż ciężko uwierzyć że taki Weidman miał takie samo dzieciństwo jak każdy 🙂

 • Dams

  z taką przeszłością, nie dziwne, że cuda andersona nie zrobiły na niego wrażenia

 • Pako

  no troche ostra pogarda ze strony jego brata,ale cóż sam nie miałem łatwiej.

 • Morla

  pewnie brat mu sporo pomógł w staniu się sobą…

 • _gumtree_

  Tn brat to po protu dupek.