Paweł Pawlak będzie reprezentował łódzki Gracie Barra na pierwszej gali UFC w Polsce wg managera

13 Grudzień 2013
Paweł Pawlak będzie reprezentował łódzki Gracie Barra na pierwszej gali UFC w Polsce wg managera


„Jeżeli będę godny tego żeby pójść do UFC, to tam będę. Na razie robię swoje i trenuję.” – powiedział nam Paweł Pawlak (10-0) po mocnej wygranej z Mateuszem Strzelczykiem na MMA FC 1. Najwyraźniej ktoś zrobił dobrą robotę, bo jak poinformował nas manager zawodnika Paweł Kowalik z mmarocks.pl, jego podopieczny będzie kolejnym z serii reprezentantów naszego kraju, który pojawi się w słynnym oktagonie UFC.

Na tą chwilę mogę jedynie potwierdzić, że został podpisany kontrakt ale w zasadzie nic więcej, bo wciąż trwa dopinanie wszystkich spraw. Debiut Pawła przypadnie na kwiecień i będzie to jakaś gala zagraniczna. Event w Polsce planowany jest na wrzesień/październik i tam również ZUFFA chciałaby go widzieć.

Choć talentów w łódzkim Gracie Barra nie brakuje, manager zawodnika wytłumaczył nam decyzję amerykańskiego promotora o zatrudnieniu Polaka:

Paweł ma świetny rekord 10 zwycięstw bez porażki. Do tego ma idealny styl, bo aż dziewięć pojedynków zakończył przed czasem, dlatego UFC było nim bardzo zainteresowane.

Umowa opiewa na sześć pojedynków, jednak najbliższy rywal nie jest jeszcze znany. Kiedy więc możemy liczyć na kolejne dobre wieści?

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będziemy gotowi, aby opublikować więcej szczegółow.

Komentarze

 • gonzo

  Pierwszy raz o nim słyszę, ale świetna wiadomość!Fajnie, że UFC kontraktuje młodych Polaków, głodnych zwycięstw z ambicją sportową, a nie wyświechtanych zawodników, którzy sami nie wiedzą czego chcą.

 • bartek0011

  Wow ! 70 : Halmann niedługo Held 77 : Pawlak 84 : Jotko niedługo Materla 93 : niedługo Janek +93 : Omielanczuk niedługo Tybura i Grabowski

 • W. Mrozowski

  @gonzo
  Masz nauczkę, żeby częściej zaglądać na MMAnews 😉

 • Blade

  dlaczego brak zrodla?

 • W. Mrozowski

  Jest, manager Paweł Kowalik jest źródłem.

 • gonzo

  @W.Mrozowski, codziennie zaglądam po kilka razy żeby nie było:). Tylko jakoś informacje o mniejszych eventach, gdzie nikogo z uczestników nie kojarzę pomijam :).

 • Pako

  Świetna wiadomość,kolejny Polak w UFC, to teraz Orange Sport nie nadąży nagrywać odcinków" Moja Droga Do UFC"

 • leqfirst

  Pako dokładnie !
  Jest się z czego cieszyć. Fajnie, że podpisywani są zawodnicy nie tak medialni jak gwiazdy KejEsDablju. Oczywiście kilku zawodników z największej polskiej federacji też chętnie bym zobaczył na evencie UFC. Podpisanie Pawlaka pokazuje tylko, jak dobre rozeznanie na rynku mają ludzie związani z amerykańską federacją. Trzymam kciuki za debiut.

 • Ropniak77

  Po wypłacie od UFC niech sobie żelazko kupi. ;D

 • kerimm85

  nie znam goscia