Nauczka na przyszłość – niezrobienie wagi w UFC, może kosztować 50 tysięcy dolarów

02 Grudzień 2013
Nauczka na przyszłość – niezrobienie wagi w UFC, może kosztować 50 tysięcy dolarów

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Temat ścinania wagi jest stary jak świat sportu długi i szeroki, a kłopoty z wyrobieniem swojego limitu, mają zawodnicy na każdym szczeblu. Kwestia jednak zysków i strat, bo tam gdzie kończy się na kilku drobnych, gdzie indziej zaczyna się na utracie zaufania pracodawcy, utracie szansy walki o pas ale i tak od zawsze najbardziej bolą fighterów kary finansowe. Sobotni uczestnik TUF 18 Finale – Joshua Sampo (11-2) może to potwierdzić, musiał bowiem oddać otrzymany bonus na rzecz swojego rywala.

Niecałe dziesięć minut potrzebował Amerykanin, aby w pięknym stylu poddać Ryana Benoita (7-3) w swoim debiucie i przy okazji otrzymać honory walki wieczoru, za które należy się przecież dodatkowe 50 tysięcy dolarów. Niestety nie w tym wypadku, bo chociaż Joshua przyjął pojedynek w zastępstwie na ostatnią chwilę, to włodarze UFC od zawsze powtarzali, aby nie robić tego gdy nie jest się pewnym formy oraz kwestii wagi. Tym samym Benoit otrzymał swoje 50 tysięcy + 50 tysięcy z kieszeni Sampo. Nieźle jak na debiut w UFC i 130 funtów wagi.

Komentarze

 • Typer

  uuu ale go zaboleć musiało 🙂 tyyyyle kasyyy

 • EL doopa

  e to nie tyle kary dosyatł 50 patyków co zabralimu nagrodę. niby to samo ale nie to samo 🙂

 • Cain

  a to akurat bez sensu pojechali. jak by nie mieli walki wieczoru to nie musiałby płacić 50 koła. bez sensu drogie ufc. to niczego nie dowodzi że się popiszecie

 • adamus

  nooo tyż mnie to wkurza, ale co tam, wiadomo duży gracz może więcej

 • Pako

  ostro polecieli,lecz sprawiedliwie. Jak być zawodowcem to trzeba się zachowywać jak zawodowiec.

 • Cain

  moim zdaniem nie do końca sprawiedliwie. powinni mieć ustalony np % od wypłaty albo np ilość dni zawieszenia czy coś. a tak raz komuś zabiorą pół wypłaty, raz bonus, raz pół bonusu, takie działąnia na pokaz są dla mnie mocno obnażające niezorganiowaną organizację a nie samą winę zawodnika. generalnie jestem z atym żeby im jechać ostro za brak wagi – ostro ale schematycznie a nie jak Dane poniesie 🙂

 • Pako

  UFC dobrze robi,jest kontrakt,jest ustalony limit,oraz czas,więc każdy powinien się zmieścić w wadze,co innego jak wchodzisz w zastępstwo i musisz zbijać w niewielkim czasie,ale to juz inny temat. Ja popieram działania UFC a jak zawodnikom się nie podoba to wcale nie muszą tam walczyć.