Obóz Macieja Browarskiego rozważa protest do organizatorów PLMMA

31 Grudzień 2013
Obóz Macieja Browarskiego rozważa protest do organizatorów PLMMA

foto: Paweł Najmowicz

foto: Paweł Najmowicz


Ostatnia gala PLMMA tego roku, po raz kolejny dostarczyła widzom całe mnóstwo emocji. Nie zabrakło jednak i tych negatywnych, gdy zgromadzony w hali tłum, dał mocny upust swoich odczuć po odczytaniu punktacji sędziów w walce „Gutowski vs. Browarski 2”. Zarówno jeden jak i drugi zawodnik, nie zgadzał się z jednogłośną decyzją arbitrów, a trener przegranej strony, rozważa wniesienie apelacji od wyniku.

W rozmowie z głównym trenerem klubu Spartan Chorzów – Romanem Hermanem, dowiedzieliśmy się, że po dokładniejszej analizie nagrania z walki, opinie wewnątrz teamu są zgodne co do faktu, że walkę powinien zwyciężyć ich podopieczny. Poszkodowany czuje się również sam zawodnik, dla którego Legionowo po raz kolejny okazało się pechowe. Oto wpis z fan page’a Macieja Browarskiego:

Co do samej walki i jej przebiegu – co tu dużo mówić, sami widzieliście… Podchodząc do werdyktu, wiedząc że nie doszło do dogrywki, nie spodziewałem się niczego innego tylko zwycięstwa! Czuję się oszukany i rozczarowany ponieważ podczas całych 15min starałem się kontrolować walkę i realizować game plan (dzięki Maciej Polok i Marcin Rogowski!).
W żadnej chwili nie poczułem się zagrożony… Niestety werdykt był odmienny, czego nie potrafię zrozumieć.

Odbieram tą walkę jako kolejną lekcję, że w „ringu” jest wszystko możliwe, a także nauczkę, żeby prowadzić walki w taki sposób, żeby nie pozostawić jakichkolwiek wątpliwości.

W kwestii jednogłośnej decyzji, nie zgadzał się również zwycięzca pasa w kat. 93 kg – Michał Gutowski, który w wywiadzie dla MMAnews powiedział, że zwycięstwo owszem w pełni mu się należy, ale również nie zgadza się co do jednomyślności sędziów w tej sprawie.

W rozmowie ze Sławomirem Cyplem, jednym z sędziów punktowym tego wieczoru, usłyszeliśmy:

O wygranej Michała Gutowskiego zadecydował głownie knockdown w trzeciej rundzie, bo poza tą akcją nic większego się nie wydarzyło z jego strony. Moja punktacja tego pojedynku to 29-28. Pierwsza runda dla Michała, druga dla Macieja i ostatnia ponownie dla Michała.

Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji czy protest otrzyma charakter oficjalny.

Komentarze

  • adamus

    już pal cześć efekt ale dobrze że składają wnioski. powinni. jestem za profesjonalizacją zawodu sędziego a tylko ponowszenie konsekwencji za złe decyzje lub samo ryyzyko że jak coś to ludzie się burzą pomaga

  • Cain

    to sędzia nie powinien zostawiać żadnych wątpliwości, zawodnikowi może pójść różnie. to jest wojna. nie przewidzisz wszystkiego. ale skoro czuje się pokrzywdzony niech składa „pozew” zawsze zobaczy co orzekną po czasie – ale wiadomo wtedy inaczej się ocenia niż on live

  • Marek

    Ogladalem ta walke i sadze , ze Browarski ja przegral. Niech wrzuci na luz ,bywam czasami na King Of The Cage i tam takie walki sa czesciej!!