Ronda Rousey chciałaby zawalczyć z Holly Holm

autor:
21 Grudzień 2013
Ronda Rousey chciałaby zawalczyć z Holly Holm

Holly Holm

Holly Holm


Holly Holm (6-0) to bez wiątpienia jedna z najbardziej, jeśli nie najbardziej wyróżniających się zawodniczek poza federacją UFC. 32-letnia Amerykanka ma na swoim sześć zawodowych pojedynków z których pięć wygrała przed czasem.

W Ultimate Fighting Championship widzi ją nie tylko wielu fanów, ale jak się okazuje, również sama mistrzyni wagi koguciej – Ronda Rousey, która nie ukrywa, że jest pod wrażeniem stylu walki byłej bokserki i sama chętnie skrzyżowałaby z nią rękawice.

„Chciałbym bardzo, zawalczyć z Holly Holm. Mam nadzieję, że UFC ją zakontraktuje i będę mogła to zrobić, zanim przejdę na emeryturę.” – powiedziała „Rowdy”

Holm ma za sobą jedenastoletnią karierę bokserską. Jako pięściarka, w latach 2002-2013 stoczyła trzydzieści osiem walk. Trzydzieści trzy wygrała, dwie przegrała i trzykrotnie zremisowała. W międzyczasie zanotowała udany wsytęp w kickboxingu.

W zawodowym debiucie MMA, zwyciężyła w drugiej rundzie z Christina Domke (wtedy 4-1) po kilku niskich kopnięciach. Druga walka była dłuższa, ale równie efektownie zakończona, bowiem kopnięciem na korpus Jany Finney (wtedy 8-9). Po tych dwóch pojedynkach nastąpiła blisko dwuletnia przerwa. W tym roku miały miejsce cztery występy, najpierw w Bellatorze gdzie zastopowała Katie Merrill (wtedy 1-0), następnie wysokim kopnięciem znokautowała Allannę Jones (wtedy 2-2), w październiku kopnięciem na korpus i kolanami odprawiła Nikki Knudsen (wtedy 2-1), a dwa tygodnie temu wypunktowała po trzyrundowej walce Angelę Hayes (wtedy 6-6).

Jej rywalizacja z Rondą Rousey byłaby bardzo ciekawym przedsięwzięciem ze strony UFC.

Komentarze

  • Oczekk

    Nie zbyt mi się ten pomysł podoba, w boksie wiele osiągneła, ale w mma na razie nie pokonała nikogo znaczącego. Do UFC jeszcze zbyt wcześnie moim zdaniem.

  • Pako

    Ronda to sobie teraz zawodniczki będzie wybierać 🙂 to już jest jak Mamed na KSW.

  • GROM Z

    Pewnie niema parteru a to woda na młyn dla Rondy Hondy