W wieku 30 lat zmarł Shanea del Rosario

autor:
10 Grudzień 2013
W wieku 30 lat zmarł Shanea del Rosario

del rosario

Niestety nie udało się uratować walczącego od blisko dwóch tygodnii o życie Shanea del Rosario (11-2). Zawodnik UFC zmarł, po tym jak 27. listopada przeszedł dwa zawały serca w swoim domu. Miał 30 lat.

Shane urodził się 23. września 1983 r. w Orange County w stanie Kalifornia i był norwesko-hawajskiego pochodzenia. Ukończył studnia na UC Irvine z tytułem licencjata psychologii. Przygodę ze sportami walki zaczął w wieku 17 lat, kiedy to rozpoczął treningi pod okiem Marco Ruasa, uczestnika pierwszych gal UFC, a później Pride.

Na zawodowstwo przeszedł w 2006 r. Przez pewien okres starty w MMA łączył z udanymi walkami kickboxerskimi, które ostatecznie porzucił dla mieszanych sztuk walki. Po serii ośmiu zwycięstw na galach takich organizacji jak EliteXC czy M-1 Global, w 2009 r. trafił do Strikeforce. W wówczas drugiej co do siły federacji na świecie zanotował trzy udane walki. W pierwszych rundach odprawiał Brandona Casha, Lolohea Mahe’a i Lavara Johnsona. Następnie, w skutek „wchłonięcia” części zawodników Strikeforce do UFC zaliczył dwa występy pod szyldem światowej potęgi. Niestety tutaj nie zaznał już smaku zwycięstwa. Najpierw w marcu 2012 r. łokciami zastopował go Stipe Miocić, a później został znokautowany przez Patta Barrego.

6. lipca miał zmierzyć się z Davem Hermanem na UFC 162, jednak w okresie przygotowań doznał kontuzji i nie był w stanie podjąć tej walki. Z tego samego powodu odwołano jego występ na zbliżającej się gali UFC 168, gdzie miał walczyć z debiutującym w federacji Guto Inocente.

Komentarze

 • Pako

  wiadomość poruszyła mną masakrycznie,i ciągle te samo pytanie "przecież on miał 30 lat i był aktywny,to jak mógł odejść" no nie wiem co tu dalej pisać…

 • Eksporter Zla

  Ciekawe jakie sterydy, czy inne specyfiki, przyjmował, że w takim wieku serce odmówiło posłuszeństwa?

 • nitro

  Pako, że jest aktywny w taki sposób to akurat negatyw… Mma nie jest zdrowe! doping nie jest zdrowy! Rozwalone kolana i kręgosłupy to nie jest złamany paluszek.

 • Pako

  no tak sport a doping to dwie inne rzeczy,MMA jako sport pomaga,a kontuzje to są w każdym sporcie.

 • nitro

  Mma nie pomaga, zawodowe oczywiście. Muhammad Ali jakby był np cukiernikiem, teraz by z wnukami piłkę kopał… Różal gadał, że przez walki ma ciało 70latka i czasem ledwo chodzi.

 • Drwalu

  cholera.

 • champ1

  żaden zawodowy sport to nie zdrowie.

 • ArmbarKillah

  To mogła być po prostu jakaś ukryta wada, poza tym nie macie pojęcia co wpływa na szkodliwość lat ciężkich treningów. Zawodnicy którzy mają w sobie dużo złości(duża częśc fighterów MMA) , szybciej się rozsypują, negatywne emocje, bardzo źle wpływają na ciało. Poza tym odżywianie + zły trening, gdzie ciągle robimy na beztlenie, bez solidnej bazy siłowej, która stabilizuje ciało(dlatego coraz więcej zawodników robi ćwiczenia gimnastyczne)

 • ganek

  No Panowie, tym razem nie spisaliscie sie.Przeciez on zmarł juz dwa tygodnie temu.

 • A. Wysokiński

  No Panie ganek nie spisałeś się. Przecież masz napisane, że przez dwa tygodnie walczył o życie, a zmarł wczoraj.

 • ganek

  Panie Wysokiński, to co tu jest napisane to jest nieporozumienie.Na innych portalach branżowych pisano o tym juz dawno.Na Orangesport informacja ta też byla podana juz dawno temu.

 • A. Wysokiński

  Heh, dwa tygodnie temu pojawiła się taka informacja, a już dzień później została zdementowana. Shane przed ten czas walczył o życie, była nawet poprawa stanu zdrowia i odłączenie od aparatury podtrzymującej życie. Koniec końców, Del Rosario wczoraj zmarł.

 • ganek

  Wielkie dzięki za sprowadzenie mnie na ziemie:)