Srodowa pigułka wydarzeń MMA na świecie

25 Grudzień 2013
Srodowa pigułka wydarzeń MMA na świecie


Zbliżające się wielkimi krokami UFC 168, nie zwalnia z obowiązku z informowania o całej reszcie istotnych wydarzeń na świecie. W dzisiejszej środowej „Pigułce MMA” kilka najbardziej istotnych faktów, jakie udało nam się odkopać.

1. Wg Bena Askrena , wydarzenia wokół jego osoby spowodowały, że nie ma w nim już ognia do walki. Na szczęście nadal jest dobry w tym co robi i nie zamierza poprzestawać. Teraz zamierza zarobić okrągłą sumkę w 15-osobowym turnieju ONE FC i za dwa lata zdobyć pas tejże organizacji. Wszystko przez „jednego łysego grubasa” – jak wyraził się o Danie White, który nie chciał go w UFC.

2. Lekcja na przyszłość. Nigdy nie klep na imprezie obcej kobiety w pośladki, zwłaszcza gdy jest partnerką Rampage’a. Najlepiej w ogóle po prostu tego nie rób.

3. Doceniajmy fakt, że Orange Sport transmituje gale UFC za darmo. Okazuje się, że jednorazowa podwyżka PPV z okazji UFC 168, nie będzie jednorazowa. Przyszłoroczne UFC 169 i UFC 170 są już reklamowane jako eventy za bagatela 59 dolarów i 95 centów, czyli 180 zł. W ilu znajomych musielibyście się składać, gdyby przełożyć to na polskie realia?

4. Kron Gracie, syna legendarnego Ricksona, zapowiedział przejście do MMA. Mistrz tegorocznego ADCC w Pekinie od dawna wiedział, że zmiana stylu walki będzie tylko kwestią czasu. Teraz, w wieku 25 lat uznał, że ten moment wreszcie nadszedł. Zdając sobie sprawę z ciężaru nazwiska i faktu kim jest jego ojciec, Kron zapowiedział ambitne plany:

Nie chcę być jedynie synem Ricksona. Nie chcę żyć ze świadomością, że nie odkryłem swojego całego potencjału.

Podobno są już pierwsze oferty dla młodego grapplera i jak można było przypuszczać, pochodzą głównie z Azji, gdzie magia rodziny Gracie,zawsze robiła wrażenie.

5. Ten rewanż miał się odbyć na UFC 161, jednak „spodziewana” kontuzja – jak kąśliwie komentują niektórzy obserwatorzy, zmusiła Rogerio Nogueirę do wycofania się z ponownej walki z Mauricio Rua. Popularny Shogun zapowiedział, że wbrew wielu kolegom schodzącym wagę niżej, zostanie w 205 funtach gdzie udało mu się przecież zdobyć dwa najważniejsze pasy w historii. Brazylijczyk skomentował, że Minotoro radzi sobie dobrze i może być jego kolejnym rywalem. trzymamy kciuki.

6. Weteran ringów Jose Pele Landi-Jons (28-15) wyznał, że jest bliski podpisania kontraktu z World Series of Fighting. Jak twierdzi, zaakceptował wszystko co miał do zaakceptowania i decyzja jest już sfinalizowana w 90%. Walczący od grudnia 2009 roku średnio raz na rok, 40-letni Brazylijczyk chciałby zakończyć sportową karierę z hukiem. Cóż, na efektowne zakończenie sporu z Andersonem Silvą nie ma pewnie co liczyć ale dla kogoś kto 86% wygranych odniósł przed czasem, na pewno znajdzie się coś równie ciekawego.

7. Na koniec nieco luźniejszych informacji. Jeżeli mówić o rozrzutności, to w przypadku prezydenta UFC można mu to w pełni wybaczyć. Dla kogoś, kto kosztem życia prywatnego i swojej rodziny zaprzedał duszę dla własnej organizacji, jest wręcz godne podziwu, że z uporem maniaka stara się nadrabiać chwile, które traci przez nieustanne podróże. Wg twittera Dany White, jego podjazd pod domem w słonecznym Las Vegas, pokrył się importowanym śniegiem. Wszystko ku uciesze jego pociech dla których i tak płaci co miesiąc karę 2500$, ponieważ rada osiedlowa nie zgodziła się na samowolną budowę wodospadów, które mają służyć właśnie jego dzieciom.

Komentarze

  • champ1

    haha lekcja na przyszłość czyli punkt nr 2 jest zajebiście odkrywczy 🙂 ale dobrze, edukujcie hołotę 🙂