The Ultimate Fighter 20 wyłoni mistrzynię wagi słomkowej

autor:
12 Grudzień 2013
The Ultimate Fighter 20 wyłoni mistrzynię wagi słomkowej

Felice Herring, fot. sherdog.com

Felice Herring, fot. sherdog.com


Dana White zdradził plany co do dwudziestej edycji programu The Ultimate Fighter. Wiadomo już, że do rywalizacji staną jedynie zawodniczki wagi słomkowej, co w następstwie pozwoli stworzyć tę dywizję w UFC. Prezes wyjawił, że znaczną część występujących będą tworzyły panie walczące obecnie na galach jedynej żeńskiej federacji – Invicta FC.

Mowa tu o jedenastu fighterkach, których listę przedstawiamy poniżej. Nie znany jest jeszcze duet trenerski, chociaż wiadomo, że w rolę szkoleniowców wcielą się mężczyźni, a nie tak jak w przypadku TUF 18 Ronda Rousey i Miesha Tate. Co ciekawe, zwyciężczyni turnieju zostanie pierwszą mistrzynią tej kategorii wagowej w UFC. Pozostałe również podpiszą kontrakty z Ultimate Fighting Championship.

Carla Esparza (9-2) – mistrzyni IFC
Felice Herrig (9-5)
Bec Hyatt (5-3)
Emily Kagan (3-1)
Alex Chambers (4-1)
Claudia Gadelha (11-0)
Juliana Lima (6-1)
Rose Namajunas (2-1)
Tecia Torres (4-0)
Paige VanZant (3-1)
Joanne Calderwood (8-0)

Nieznane jeszcze szczegóły dotyczące rozpoczęcia produkcji i emisji tego sezonu.

Komentarze

  • Pako

    widzę tu kilka nazwisk zawodniczek które niby miały być w Invicta FC,czyli rozumiem że UFC podkrada zawodniczki z tej właśnie organizacji Laughing albo UFC jest szybsze w podpisywaniu kontraktów,w każdym bądz razie zadowalająca wiadomość.Może w przyszłości i dla Karoliny Kowalkiewicz znajdzie się tam miejsce.

  • EL doopa

    o nieee czyli idą po całości w babskie mma. nieeee tak sobie marzyłem, że laski wrócą do noszenia numerków… nie że brak szacunku ale ja nie chce widzieć bijących się kobieeeeet!