Tyron Woodley wyprosił walkę z Carlosem Conditem

autor:
18 Grudzień 2013
Tyron Woodley wyprosił walkę z Carlosem Conditem

Woodley Condit

Jeżeli zapoznaliście się ze streszczeniem konferencji prasowej z sobotniej gali UFC on FOX 9 oraz najważniejszymi faktami według Dany White’a, to wiecie już, że włodarze federacji cały czas poszukiwali przeciwnika dla Carlosa Condita, któremu odmówił Nick Diaz, a Tyron Woodley jest na tyle głodny walki, że potrafi wysyłać kilkanaście informujących o tym smsów w ciągu dnia, do swojego pracodawcy.

Koniec końców, w marcu przyszłego roku na gali UFC 171 w Dallas, zobaczymy ciekawie zapowiadającą się walkę półśrednich, Carlos Condit (29-7) vs. Tyron Woodley (12-2). Co ciekawe, jest to już trzeci pojedynek w tej kategorii wagowej, umieszczony w górnej części rozpiski.

Condit po dwóch porażkach na punkty, w ubiegłym roku z ówczesnym mistrzem, Georgesem St-Pierrem oraz w marcu z Johnym Hendricksem, pięć miesięcy temu efektowną kombinacją kolan i ciosów zastopował Martina Kampmanna. Oprócz cennej wygranej 29-latek został nagrodzony trzecim z rzędu bonusem finansowym za najładniejszy nokaut gali. Jego kolejny występ planowany był na galę UFC on FOX 9 w miniony weekend, jednak wszystko pokrzyżowała kontuzji Matta Browna.

Dwa lata starszy Woodley przeplata ostatnimi czasy wygrane z porażkami, jednak bilans walk dla UFC ma cały czas dodatni, co zapewniły mu nokauty w pierwszych rundach pojedynków z Jay’em Hieronem i ostatnio z Joshem Koscheck’iem. W międzyczasie niejednogłośnie na punkty lepszy od niego okazał się Jake Shields.

Komentarze

 • Cain

  no jak komuś zależy to potrafi. Diaz niech idzie w odstawkę bo to już przestaje być śmieszne

 • Octagon

  Wielce prawdopodobne, ze Carlos sprawi mu tegie lanie na miare tego, ktore sprawil mu Nate Marquardt

 • nitro

  Ja wolę Diaza niż Condita bo się leje a nie gra w szachy;) za dużo techniki i asekuracji a ma być fight!

 • RZDZ

  ja nie wole Diaza. tak bym to określił 🙂

 • Pako

  Condit daje super walki,też mi się wydaje że Woodley polegnie.