UFC 168: Anderson Silva przegrywa rewanż z poważnym złamaniem piszczela (+foto)

autor:
29 Grudzień 2013
UFC 168: Anderson Silva przegrywa rewanż z poważnym złamaniem piszczela (+foto)


Takiego scenariusza nie przewidział chyba nikt. Od zwykłych fanów po specjalistów, którzy układają stawki bukmacherskie. Niegdyś niekwestionowany mistrz kategorii średniej UFC – Anderson Silva, przegrał rewanż z Chrisem Weidmanem przez kontuzję.

Takiego rodzaju urazy to nieczęsty widok ale na tyle brutalny, że mocno zapada w pamięć. Dokładnie w 1:16 drugiej rundy, „Spider” wykonał jedno z wielu kopnięć na nogę obecnego czempiona. Ten jednak był na to przygotowany, blokując kopnięcie w idealnym momencie. Jakież było zdziwienie wszystkich, gdy już moment później Brazylijczyk zwijał się z bólu, trzymając za piszczel którym przed chwilą kopał.

Wniosek od razu nasunął się na myśl a powtórka w zwolnionym tempie tylko to potwierdziła. Noga Andersona dosłownie zawinęła się wokół kończyny blokującej i tym samym słowa Silvy o zakończeniu kariery, nabierają zupełnie nowego znaczenia. W wieku 38 lat, mając wszelkie możliwe do wyobrażenia sukcesy na koncie i do tego z taką kontuzją, pozostaje jedynie czekać na jakiekolwiek oświadczenie o dalszych losach, które na pewno nie pojawi się szybko.

Zanim do tego doszło, Chris Weidman raz jeszcze dał popis swoich grapplerskich umiejętności, najpierw powalając rywala uderzeniem w okolice ucha, by później przytrzymać go na ziemi, cały czas stwarzając groźne sytuacje.

UPDATE: Mamy kilka ujęć z tego nieszczęśliwego wypadku.

Komentarze

 • kerimm85

  Sad

 • Zabuza

  Wyglada na tym zdjeciu jak Mr.Fantastic:) czyz to nie byl wspanialy dzien!

 • bartek0011

  Wracaj do zdrowia 🙁

 • Modeep

  To nie tak miało sie skonczyc. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Jakiej by nie podjął decyzji po powrocie, wielki szacunek dla niego za wszystko co zrobił. On i tak jest i pozostanie mistrzem.

 • RZDZ

  redakcji zdejmijcie to już proszę z polecanuych bo jak tylko to widzę to twarz mi wykrzywia a jak idiota zawsze tu wejde tylko tak zerknąć jeszcze raz….nie chce myśleć jak go to napier…kiedyś złamałem stope na treningu i prawie zdechnąłem z bólu

 • Marek

  Cuz niestety szkoda.

 • Marek

  Wrzuc na luz .