Vitor Belfort bierze zwycięzcę rewanżu Weidman vs. Silva 2

26 Grudzień 2013
Vitor Belfort bierze zwycięzcę rewanżu Weidman vs. Silva 2

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Można śmiało przyznać, że były mistrz UFC Vitor Belfort, odkupił winy pierwszej porażki z Andersonem Silvą i zasłużył na ponowną szansę walki o pas. Brazylijczyk nie będzie musiał już więcej zapychać skrzynki telefonicznej Dany White kolejnymi wiadomościami, bo teraz wystarczy mu już czekać na wydarzenia z sobotniej nocy.

Po wygranej Andersona Silvy lub Chrisa Weidmana, „Phenom jest tym, kogo każdy chciałby zobaczyć jako następnego w kolejce.” – wyznał Dana White. Odkąd prezydent UFC przyrzekł kierować się tym czego pragną fani, można uznać że słowa w tym wypadku dotrzyma. Zdaje sobie z tego sprawę również sam obiekt zamieszania:

Fani chcą mnie zobaczyć jak odbieram pas. Teraz jestem więcej niż gotowy, aby być mistrzem świata w innej kategorii wagowej. Zaznaczyłem swoją obecność. Chciałem szansy walki o tytuł i oto jestem.

Od porażki ze Spiderem w 2011 roku, 36-letni Vitor dosłownie wykosił konkurencję, kończąc przed czasem każdego z pięciu potencjalnych pretendentów, zainteresowanych pasem. (red. poza Akiyamą) Pozostaje jeszcze rozwiązać dość zagmatwaną w jego wypadku sytuację z TRT, choć Brazylijczyk przyznał, że jest gotowy całkowicie porzucić jego stosowanie. Pytanie, czy wolelibyście oglądać go w rewanżu z Andersonem czy w zupełnie nowym zestawieniu z Chrisem Weidmanem?

Komentarze

  • Pako

    Hardcore Vitor vs obojętnie kto Laughing i tak będzie wojna.

  • leqfirst

    Belfort jest w takim gazie, że jestem gotów postawić na niego zarówno z Weidmanem jak i z Silva !

  • champ1

    rewanżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżżż