W styczniu pierwsza walka Rikiego Fukudy po zwolnieniu z UFC

autor:
24 Grudzień 2013


18. stycznia Riki Fukuda (19-7) stoczy swoją pierwszą walkę od czasu zwolnienia go z Ultimate Fighting Championship. Japończyk wystąpi na gali koreańskiej federacji Road FC w stołecznym Seulu, a za przeciwnika będzie miał Hee Seung Kima (6-1).

Fukuda do UFC trafił po serii siedmiu zwycięstw na galach japońskich organizacji, takich jak Deep i Dream. W przeciągu dwóch lat, dla światowego potentata miał okazję stoczyć pięć walk, spośród których dwie zakończył decyzjami na swoją korzyść, ze Stevem Cantwellem i Tomem DeBlassem. W ten sposób przygrywał z Nickiem Ringiem, Costasem Philippou i w końcu z Bradem Tavaresem na marcowej gali UFC on Fuel TV w rodzinnej Japonii, przed którą zastosował niedozwolone środki dopingujące.

Dla 26-letniego Koreańczyka będzie to bez wątpienia najpoważniejszy sprawdzian w jego niespełna czteroletniej karierze. Hee Seung Kim mijający rok jednak „przespał” nie tocząc żadnej walki. Ostatnie zwycięstwo z Shoma Shibisai odniósł w listopadzie 2012 r. Wcześniej pojawiał się już trzykrotnie na galach Road FC, gdzie bilans jego walk wynosi 2-1.

Komentarze