Walka dos Anjos vs. Khabilov na UFC 170 efektem nieporozumienia

autor:
19 Grudzień 2013
Walka dos Anjos vs. Khabilov na UFC 170 efektem nieporozumienia

Rafael dos Anjos, fot. UFC.com

Rafael dos Anjos, fot. UFC.com


Pod koniec lutego, numer sześć w rankingu wagi lekkiej, Rafael dos Anjos (20-6) zmierzy się z Dagestańczykiem Rustamem Khabilovem (17-1) na gali UFC 170 w Las Vegas. Informację tę upubliczniono na początku miesiąca i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Brazylijczyk w momencie przyjmowania tej walki, nie wiedział, że to „Tiger” będzie jego przeciwnikiem.

Wszystko za sprawą nieporozumienia jakie zaszło w rozmowie zawodnika z jego managerem, Edem Soaresem. O całym zajściu Rafael opowiedział wczoraj w wiadomościach sportowych, jednej z brazylijskiej telewizji.

„Mój manager – Ed Soares powiedział, że UFC zestawiło mnie z Rosjaninem. Pomyślałem wtedy, że chodzi o Khabiba Nurmagomedova, który jest siódmy w rankingu UFC. Mimo, że jest za mną, stwierdziłem, że ta walka ma sens i ją przyjąłem. Dwa dni później przeczytałem na twitterze, że chodzi o Rustama Khabilova. Coś było nie tak, więc od razu zadzwoniłem do managera, a on powiedział, że przeciwnikiem jednak nie będzie Khabib. Zaakceptowałem tę walkę, więc nie da się już nic zrobić. On też myślał, że chodzi o Nurmagomedova.”

Stawiający sobie co raz wyższe cele dos Anjos, znając prawdziwą propozycję złożoną przez UFC, mógłby nie być zainteresowany tym pojedynkiem. Tak czy inaczej Khabilov, wcale nie będzie łatwym rywalem, a ewentualne potknięcie się Brazylijczyka, może poważnie przełożyć się na jego obecną pozycję w dywizji 70 kg.

Komentarze

  • adamus

    ahah niesamowite że takie nieporozumienia w takich wielkich firmach sie zdarzają:) no ale coż wszyscy są tylko zwykłymi ludziami 😉

  • rudy

    🙂 Dobre