Wkrótce pierwsze pasy kobiet w WSOF i Legacy FC

autor:
22 Grudzień 2013
Wkrótce pierwsze pasy kobiet w WSOF i Legacy FC

Jessica Aguilar, fot. bellator.com

Jessica Aguilar, fot. bellator.com


Włodarze dwóch Amerykańskich federacji – World Series of Fighting oraz Legacy FC postanowili, że w przyszłym roku nadadzą tytuły mistrzowskie swoim zawodniczkom. W obu przypadkach zaplanowano już pojedynki, które wyłonią najlepsze fighterki tych organizacji.

18. stycznia na gali WSOF 8 w Hollywood Alida Gray (4-0) spotka się w klatce z dużo bardziej doświadczoną Jessicą Aguilar (16-4). Ta pierwsza zawodową karierę rozpoczęła dopiero w tym roku, mając 36 lat. Wszystkie cztery walki wygrywała przed czasem na małych, lokalnych galach w USA. Niepokonana od trzech lat Aguilar to zawodnicza znana przede wszystkim z eventów Bellatora. W swoim ostatnim występie, po raz drugi odniosła cenne zwycięstwo z Megumi Fujii na Vale Tudo Japan 3rd. Panie powalczą o tytuł mistrzyni wagi słomkowej, czyli do 52 kg.

Na marzec lub kwiecień zaplanowano walkę o miano mistrzyni dywizji koguciej Legacy FC. Niepokonana Holly Holm (6-0) w swoim rodzinnym mieście Albuquerque, zmierzy się z Julianą Werner (7-3). Dla znanej z efektownych zakończeń walk Holm, będzie to trzecie starcie pod szyldem organizacji LFC. Jej rywalka stoczy pierwszą walkę poza granicami rodzinnej Brazylii.

Komentarze

  • Pako

    Niech Holm siedzi w LFC a Ronda niech idzie jeść pączki Laughing