Zach Makovsky za Dodsona w walce z Jorgensenem 14. grudnia

autor:
05 Grudzień 2013
Zach Makovsky za Dodsona w walce z Jorgensenem 14. grudnia

makovsky

Na jedenaście dni przed UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2 w Sacramento, udało znaleźć się zastępstwo za kontuzjowanego Johna Dodsona. Ostatecznie w walce ze Scottem Jorgensenem (14-7) zobaczymy byłego mistrz Bellatora i Resurrection Fighting Alliance, Zacha Makovsky’ego (16-4).

Zanim 31-letni Makovsky trafił w 2010 r. do drugiej siły światowego MMA, występował na galach takich organizacji jak EliteXC, japoński Deep czy M-1. Przygodę z Bellatorem rozpoczął od eliminatora do turnieju wagi koguciej, a następnie zwyciężenia go, co pozwoliło sięgnąć mu po tytuł mistrza. Następnie zanotował dwa udane pojedynki, w których nie musiał bronić pasa. O jego obronę nieudanie starał się w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to przez techniczne poddanie uległ Eduardo Dantasowi. Druga kolejna porażka, tym razem z Anthony Leone i Zach Makovsky pożegnał się z Bellatorem. Od tamtej pory zaliczył dwie wiktorie, najpierw na gali Cage Fury Fighting Championships udanie zadebiutował w kategorii wyżej, czyli piórkowej, a ostatnio wrócił do dywizji koguciej, by w pięciorundowej walce wieczoru RFA 11 wypunktować Matta Manzanaresa i zostać mistrzem tej organizacji.

Tym razem przeciwnik będzie zdecydowanie trudniejszy, a i czasu na jakiekolwiek przygotowanie się pod niego będzie niewiele. Jorgensen w UFC zanotował trzy wygrane i tyle samo porażek, które odniósł w czterech ostatnich walkach. Jego ostatnim oprawcą był Urijah Faber, który poddał Jorgensena duszeniem zza pleców w czwartej rundzie.

Komentarze