Zmiana walki wieczoru UFC 171, pojedynek Jones vs. Teixeira znowu przełożony

autor:
14 Grudzień 2013
Zmiana walki wieczoru UFC 171, pojedynek Jones vs. Teixeira znowu przełożony

Johny Hendricks, fot. USA Today

Johny Hendricks, fot. USA Today


Pojedynek o tytuł mistrza wagi półciężkiej między Jonem Jonesem (19-1) a Gloverem Teixeirą (22-2) został po raz kolejny przełożony. Nową walką wieczoru marcowej gali UFC 171 ogłoszono potyczkę Johny’ego Hendricksa (15-2) z Robbie Lawlerem (22-9) o zwakowany pas mistrzowski dywizji półśredniej.

Dla Hendricksa będzie to druga z rzędu walka o tytuł najlepszego zawodnika w swojej kategorii wagowej. W listopadzie na UFC 167 po pięciorundowym boju, uległ nieznacznie na punkty GSP, czyli byłemu już mistrzowi. Werdykt ten wywołał wiele emocji w środowisku, w związku z czym, wiele osób liczyło na rewanż, a najbardziej chyba sam przegrany, który długo nie mógł pogodzić się z werdyktem sędiów.

Po tegorocznym przejściu do UFC, Lawler powrócił do wagi półśredniej i zanotował trzy udane występy. Najpierw znokautował Josha Koschecka, za co zgarnął bonus w wysokości $50,000. Następnie w ten sam sposób uporał się z Bobbym Voelkerem, a ostatnio, na wspomnianej wcześniej gali numer 167 niejednogłośnie pokonał Rory’ego MacDonalda.

Czwarte podejście do pojedynku Jones vs. Teixeira zaplanowano na galę UFC 172, która odbędzie się 14. kwietnia roku w Baltimore.

Komentarze

 • bartek0011

  Ta walka wogóle się odbędzie ?

 • Pako

  co się tam dzieje? czyżby Jones pękał Cool

 • GROM Z

  Chyba JJ woli póżniej

 • gonzo

  Jona Jonsa poniósł melanż w Rosji i nie ma teraz czasu na przygotowania.

 • Typer

  cooooo za bzduuuura niech napiszą o co chodzi i w czym do cholery problem.