Znamy pełną rozpiskę Inoki Bom-Ba-Ye 2013?

17 Grudzień 2013
Znamy pełną rozpiskę Inoki Bom-Ba-Ye 2013?

aoki_sithoar_deep50
IGF ogłosiło kolejne zestawienia na sylwestrową galę, która odbędzie się w tokijskiej hali Ryogoku Kokugikan. Wiadomo już, że na karcie jest 10 pozycji, z czego 5 stanowią pojedynki MMA, a jeden to znana z Dynamite!! formuła mixed-rules. Dzisiaj poznaliśmy także rywala dla mistrza ONE FC i DREAM w wadze lekkiej, Shinyi Aokiego (34-6).Z najlepszym japońskim zawodnikiem wagi lekkiej rękawice skrzyżuje… Toshikatsu Harada (11-9). Fighter mający na koncie występy na imprezach: GLADIATOR, DEEP, Pancrase i Grachan. Generalnie nie przegrywał z bardziej znanymi nazwiskami… bo z nimi nie walczył. Jego jedyną szansę upatrywać można w tym, że jest podopiecznym Hayato Sakuraia, który w 2009 roku brutalnie znokautował Aokiego. Mimo tego inne rozwiązanie jak szybkie poddanie w wykonaniu Baka Survivora będzie zaskoczeniem.

Były mistrz megaton DEEP, znany polskiej publiczności z ringu KSW Yusuke Kawaguchi (15-6) zmierzy się z byłym zawodnikiem K-1 Hiromim Amadą (kick 35-20-3) na zasadach mieszanych. Pierwsza i trzecia runda będą trwały po 3 minuty i będzie to kickboxing. Druga natomiast będzie pięciominutowa i toczyć się będzie ona na regułach MMA. Taki zabieg w przeszłości stosowany był już na Dynamite!! w latach 2004, 2010 i 2011, dostarczając bardzo dużo emocji.

Posiadacz pasa DEEP w kategorii lekkiej i były czempion Sengoku, Satoru Kitaoka (32-12-9) podejmie fightera M-1 Global Ramazana Esenbaeva (6-1).

W najmniej oczekiwanym zestawieniu zobaczymy dwóch doświadczonych ciężkich: Bretta Rogersa (13-5) i Philipa De Friesa (9-3). Rogers po przejęciu Strikeforce przez UFC i kłopotach z prawem nie załapał się na kontrakt od Zuffy. Swoje walki toczył w Bellatorze, a również w Rosji. Szło mu jednak w kratkę. Anglik z kolei został zwolniony z UFC po porażce w kwietniu z Mattem Mitrione.

W najciekawszym zestawieniu prowrestlerskim zobaczymy tag-team match w wykonaniu byłego zawodnika Pride i medalisty olimpijskiego w judo, Naoyi Ogawy z byłym sumitą Shinichi Suzukawą przeciwko dwóm legendom K-1: Jerome Le Bannerowi i Rayowi Sefo.

Pełna karta walk Inoki Bom-Ba-Ye 2013:
MMA HW: Kazuyuki Fujita vs. Satoshi Ishii
Prowrestling: Naoya OGawa & Shinichi Suzukawa vs. Jerome Le Banner & Ray Sefo
MMA OW: Atsushi Sawada vs. Ikuhisa „Minowaman” Minowa
MMA LW: Shinya Aoki vs. Toshikatsu Harada
MMA HW: Brett Rogers vs. Philip De Fries
Mix HW: Yusuke Kawaguchi vs. Hiromi Amada
MMA LW: Satoru Kitaoka vs. Ramazan Esenbaev
Prowrestling: Hideki Suzuki vs. Wang Bin
Prowrestling: Bob Sapp vs. Shogun Okamoto
Prowrestling: Mike Joh vs. Keisuke Okuda

Komentarze

 • Polak

  Bob Sapp…

 • Pako

  jak dla mnie to lipa,niestety jeszcze większe Szoł którego nie warto oglądać,no prócz kilku pojedynków MMA

 • D. Dziubicki

  No niestety, przy jakiejkolwiek gali sylwestrowej z lat poprzednich wypada to blado. Aczkolwiek zaskoczony jestem proporcjami. W tamtym roku na Bom-Ba-Ye były bodajże 3 walki MMA, a reszta to puroresu. Zawsze new year events to były świętem JMMA, gdzie chociaż na chwilę oczy całego świata zwrócone były na Japonię. Tym razem prawdopodobnie nie będzie nawet transmisji na żywo. Ja bym nawet to obejrzał z ciekawości i tego, że spodziewałem się większej lipy.

  Nic to, dłużej w sylwestra pośpię.