„Zrobię to co potrafię robić najlepiej.” – Anderson Silva przed UFC 168 (+video)

21 Grudzień 2013
„Zrobię to co potrafię robić najlepiej.” – Anderson Silva przed UFC 168 (+video)

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Dana White wcale nie kryje faktu, że ten rewanż jest jednym z najważniejszych na jaki czeka w swoim życiu. Nie da się również ukryć, że my również czekamy z zaciśniętymi pięściami na rezultat drugiego pojedynku Chrisa Weidmana z Andersonem Silvą. Poniżej kilka najświeższych słów Spidera oraz nagranie z jego przygotowań.

To co jest dla mnie w tym ważne to mój powrót. Możliwość przywrócenia tego co w sobie utraciłem. Tego właśnie teraz szukam i tego się spodziewam… tytułu mistrzowskiego. To co jest od tego silniejsze, to moja energia i wola do ciągłego wygrywania.

Nie ma chyba żadnej tajemnicy w tym, gdzie Brazylijczyk czuje się najpewniej i w jaki sposób spróbuje zdominować swojego rywala:

Moja przewaga, jak każdy to wie, to walka w stójce. Myślę o sobie jak o jednym z najlepszych zawodników UFC w tej płaszczyźnie. Jestem również posiadaczem czarnego pasa, więc nie obawiam się walczyć w parterze. Jak wszyscy jednak widzieliśmy (w 1-szej walce z Weidmanem), niewiele z tego wydarzyło się na ziemi. Myślę, że w tej walce przewaga będzie należała do mnie właśnie wtedy, gdy będziemy stali na nogach.

Lata treningu i czerpania inspiracji wielkimi fighterami, sprawiły, że teraz Anderson określa się jako zawodnik wszechstylowy:

Mój styl to „Free Style”. Lubię walczyć z luzu i jestem szczęśliwy gdy robię to co robię. Moim wzorem jest Muhammad Ali, który w ringu jest jak tancerz baletowy. To właśnie uwielbiam robić. Lubię mieć własny styl.

Gdzie więc tkwi klucz do zwycięstwa wg byłego mistrza?

Teraz potrzebuję jedynie złapać właściwy stan skupienia. Robiłem to do tej pory, trenując do tego rewanżu. Robię to co robię najlepiej, czyli po prostu walczę. Potrzebuję właściwie nastawić się psychicznie. Aby mój duch walki był we właściwym miejscu i żeby był przygotowany na to ponownie. Fakt, że to wszystko znowu się dzieje, jest dla mnie odbudowujące. Nadchodzi nowy Anderson, bardziej dojrzały i z właściwym nastawieniem psychicznym.

Komentarze

 • Pako

  no to juz sie okaze 28 grudniaSmile

 • nitro

  E, mógł powiedzieć „jestem nawet dobry w stójce”;) A nie, że ma się za jednego z najlepszych….

 • DrMengele

  Czas na Spajdera już nadszedł i pora zmienić płytę bo on ciągle gada jakby był 10 lat młodszy.

 • Dudek

  moim zdaniem czas jego jeszcze nie minął. W przypadku GSP było widać, jak ciężko mu zdominować Rumcajsa np. Silva nadal jest mega mocny i bez konwenansów o tym mówi. Pas 28 znowu zmienia właściciela 🙂

 • Cain

  będzie the best ever jestem tego pewien