Chris Leben zakończył karierę po dwunastu latach

autor:
21 Styczeń 2014
Chris Leben zakończył karierę po dwunastu latach

fot. UFC.com

fot. UFC.com


W wieku 33 lat na sportową emeryturę postanowił przejść Chris Leben (22-11), zawodnik przez dziewięć lat nieprzerwanie związany z najpotężniejszą federacją mieszanych sztuk walk – Ultimate Fighting Championship.

„The Crippler” trafił do UFC, po tym jak wziął udział w pierwszym sezonie reality The Ultimate Fighter, a miało to miejsce w kwietniu 2005 r. Serię pięciu zwycięstw przerwał mu dopiero późniejszy mistrz wagi średniej, Anderson Silva. najdłuższa passa wygranych to trzy walki w 2010 r. Ostatnia dobra passa Lebena miała miejsce cztery lata temu, jednak po tym jak zakończył ją Brian Stann, Chris nie potrafił powrócić do odpowiedniej formy. Po czterech ostatnich porażkach, w tym tej ostatniej, dotkliwej z Uriahem Hallem, postanowił zawiesić rękawice na przysłowiowym kołku. Jego ostatnia wygrana to nokaut na Wanderleiu Silvie podczas UFC 132.

Chris Leben większość walk kończył przed czasem. Włodarze UFC czterokrotnie nagradzali go bonusami finansowymi za nokauty wieczoru oraz dwukrotnie za najefektowniejsze walki. W chwili obecnej jest rekordzistą w ilości stoczonych pojedynków w dywizji średniej UFC, a ma ich dwadzieścia dwa. Wraz z Markiem Munozem, jako pierwsi stoczyli pięciorundową walkę, której stawką nie był pas mistrzowski. Z niezbyt sportowych dokonań, został dwukrotnie przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących.

Komentarze

 • Pako

  Domyślałem się że to zrobi.Nawet po ostatniej przegranej mówił że ma już dość.

 • adamus

  no ten to jest solidnie przeorany, należy mu się wreszcie emeryturka 🙂

 • zenek

  Widac organizm ma zniszczony i nalezy mu sie emerytura ;p

 • Drwalu

  ooo takie weteran odchodzi. spider pokonany. moja era się kończy…. co ja teraz będe oglądał 😉

 • bartek0011

  Sad Leben Już w jego ostatniej walce to powiedział wtedy było szkoda , ale teraz tak oficjalnie….Sad