Karol Bedorf nie będzie bronił mistrzowskiego pasa na KSW 26 wg Macieja Kawulskiego

09 Styczeń 2014
Karol Bedorf nie będzie bronił mistrzowskiego pasa na KSW 26 wg Macieja Kawulskiego

foto: konfrontacja.com

foto: konfrontacja.com


Jak wielu z Was zdążyło już pewnie zauważyć, wszystkie znaki na niebie oraz oficjalnej stronie internetowej Konfrontacji wskazują, że Karol Bedorf nie będzie bronił świeżo zdobytego pasa KSW. Brak podpisu z imieniem i nazwiskiem oraz brak ikonki pasa, to niestety tylko połowiczna pomyłka administratora tamtejszej strony, bowiem kwestia tytułu jako stawki najbliższego pojedynku „Coco” a raczej jego braku, to już kwestia potwierdzona. Oto, co w porannej rozmowie przekazał nam Maciej Kawulski.

Karol Bedorf nie będzie tym razem bronił mistrzowskiego pasa. Przede wszystkim ze względu na to, że poszczególne kategorie wagowe nie są jeszcze u nas tak rozwinięte. Dlatego robimy tak jak kiedyś było to w Japonii. Mianowicie czempion może walczyć o pas, ale może też walczyć nie o pas. Tak właśnie odbywa się to w przypadku Karola, jednak następny jego pojedynek powinien już być obroną tytułu. Inaczej dochodziłoby do sytuacji, gdzie mielibyśmy po cztery mistrzowskie pojedynki na jednej gali.

Jak każda sytuacja, tak samo i ta rodzi pewne problemy. Tak było właśnie w sytuacji klubowego kolegi od Karola – Michała Materli, który w oczach części fanów utracił status czempiona, pomimo że nadal jest w posiadaniu pasa. Maciej Kawulski jednak dalej uzasadnia:

Każda sytuacja ma swoje plusy i minusy. Mamed za pierwszym razem walczył z Santiago w Japonii nie o pas. Później walczył znowu o pas i przegrał. Wcześniej z kolei wygrał bardzo szybko i ciężko powiedzieć czy zasłużył na ten pas czy też nie. To jest zawsze filozofia i sport zawsze będzie miał tą część, która będzie filozoficzna. Dopóki nie będziemy w stanie zorganizować 10 gal rocznie, gdzie na każdej będzie mogła być jedna obrona, dopóty będą zasady które będą miały takie rozwinięcia i również swoje minusy.

Wspomniane rozwiązanie o zwiększeniu ilości gal, już wcześniej potwierdził nam Martin Lewandowski i to samo przyznał nasz rozmówca.

Staramy się rzeczywiście, żeby tych gal było w tym roku pięć a nie cztery. Jest intencja rozwoju z naszej strony, zobaczymy.

Co na kwestię pasa powiedział sam zainteresowany Karol Bedorf?

Jestem w takim wieku, że nie mogę pozwolić sobie walczyć raz w roku, dlatego walczę nie o pas. Włodarze chcą najpierw zbudować sobie historię pretendenta, który będzie mógł walczyć o ten pas.

Komentarze

 • Pako

  Oj Karol napisze szczerze: Uciekaj z KSW jak najszybciej,no chyba że chcesz tam gnić i tam zakończyć karierę.

 • areks4400

  Jeden z szefów KSW kiedyś w jakimś wywiadzie mówił że max 2 obrony pasów na jednej gali. Ale w tym przypadku chyba to nie jest brane od uwagę.

 • Eksporter Zla

  Włodarze chcą najpierw zbudować sobie historię pretendenta, który będzie mógł walczyć o ten pas.

   

  Czyli Karol pokona zawodnika XYZ na najbliższej gali, a następna będzie sygnowana hasłem:

   

  Ostateczne wyjaśnienie kto jest najlepszy, Bedorf kontra XYZ. Fani domagali się tego rewanżu! Świetny XYZ dostanie szansę walki o pas, będzie to największe wyzwanie w historii Karola, cyz mu się uda?

 • EmWu

  HAhahaha :))))

 • bartek0011

  To po co jest mistrzem???Pray

 • zenek

  Jedynym godnym rywalem dla Karolabylby Oli i t Pudzian jak wygra jeszcze jedna walke i nikt inny wiec musza kogos  mu dac zeby mial te minimum 2 walki rocznie zawalczone

 • city5555

  Thompshon vs. Pudzianowski i wygrany walczy o pas. To byłoby najrozsądniejsze rozwiazanie.

 • tomox

  „robimy tak jak kiedyś było to w Japonii” ,czy do nich naprawdę nie dociera że czasy Pride skończyły się ładnych parę lat temu i takimi deklaracjami robią sobie tylko na świecie opinię marnej federacji której zasady rozumieją tylko Polacy? gdzie klatka, gdzie 5×5 w pojedynkach mistrzowskich i wreszcie: gdzie same pojedynki mistrzowskie? co potem mają sobie o ksw myśleć zagraniczni fani jeśli na porządku dziennym są tam takie patologie jak kwestia pasa w kategorii -84?

 • Redaktor Kokos80

  niby jak ma to wygladac, co gale 4 walki o pas? to bylaby parodia. 1 czasami 2, tak jak jest w UFC. teraz bedzie 1, a Coco pewnie i tak dostanie kogos slabego w rankingach, ale raczej nie kelnera. jak wygra to seria utrzymana. jak przegra to rewanz o pas. to niestety jedyna racjonalna taktyka przy 4 galach na rok.

  eliminator to moze miec Wlodarek i to nie od razu. Oli za szybko rewanzu nie dostanie, dla niego najlepszy jest teraz Rozal, ktory i tak za moment skonczy walczyc.

 • kerimm85

  Wlodarek z kim w tym eliminatorze/

 • adamus

  nic mnie juz nie zdziwi nic mnie już nie zdziwi

 • bartek0011

  No Bedorf Włodarek ???? Walka roku w Polsce Laughing

 • champ1

  ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahhahahahahhahahahahhahah
  nie wytrzymam. miszczu, po co ci pas??????

 • Magda S.

  ech tych ksw’owych kontrowersji nigdy mało…

 • bartek0011

  Ale to dzięki temu głośno jest o nich w mediach….Laughing

 • Magda S.

  ale ciekawi mnie jedno. skoro oni często majątakie dziwne decyzje, politykę i takie tam tojak oni sie w dwójkę dogadują? bo jednoosobowe firmy i ich dziwactwa to jedno ale jka jest duet to już ciężej przepchnąć takie bezzasadne decyzje… ktoś chyba musi tam być głosem rozsądku i wyobraźni… ststystycznie rzecz biorąc nie mają szans trawić na takich samych wartych siebie więc muszą być różni!!!!! 😉