Khabib Nurmagomedov: „Zawodnicy UFC obawiają się mnie.”

21 Styczeń 2014
Khabib Nurmagomedov: „Zawodnicy UFC obawiają się mnie.”

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Ostatnie tygodnie nie tylko nie przyniosły przez długi czas rozwiązania w kwestii tego, kto będzie kolejnym rywalem obiecującego Khabiba Nurmagomedova, ale dodatkowo rozsierdziły Nate’a Diaza, który zaprzeczył, jakoby odrzucił daną mu propozycję. We wczorajszym MMA Hour, poproszony o to Dagestańczyk, wyjaśnił swoją wersję wydarzeń.

„Myślę, że to prawda że zawodnicy się mnie obawiają.” – stwierdził dość odważnie na samym początku wywiadu. Dalej jednak wyjaśnił od początku całą historię, zaczynając od Gilberta Melendeza, którego jako pierwszego odsunięto bez podania przyczyny:

Sporo mówi się o tej walce. Z całą pewnością zasłużyłem na ten pojedynek. Tak jak Glover Teixera, który po pięciu zwycięstwach z rzędu, teraz będzie walczył o pas. Ja o niego nie proszę w tej chwili. Myślę, że pojedynek z Melendezem ma sens, zasłużyłem na niego. Mam 21 zwycięstw i 5-0 w UFC.

W obu przypadkach znane są więc jedynie następstwa pewnych wydarzeń, dlatego Ariel Helwani poprosił Khabiba o jego opinię w sprawie:

Z tego co zrozumiałem, chodziło o sprawy finansowe. Dla Nate’a na pewno byłaby to ciężka walka, zwłaszcza iż przegrana ze mną mogłaby go sporo kosztować w kwestii jego pozycji w UFC. Rozumiem więc aspekt finansowy tego problemu ale jeżeli jednak obaj twierdzą, że chcą walczyć z najlepszymi, powinni podejmować takie wyzwanie. Jeżeli chcą, mogę walczyć z obojgiem z nich jednocześnie.

W obecnej sytuacji, młody prospekt widzi więc trzy rozwiązania danej sytuacji:

Albo jeden z nich, albo TJ Grant. Kiedyś było sporo fajnych pojedynków, typu zapaśnik kontra striker, i to również byłby ciekawy pomysł. Tak więc którykolwiek z tej trójki ma sens.

Od debiutu w 2012 roku, Nurmagomedov wygrał wszystkie z pięciu pojedynków w oktagonie. Nic więc dziwnego, że od pewnego czasu mówi się o nim w kontekście poważnego pretendenta do pasa.

Komentarze

 • Drwalu

  a tam się obawiają

 • bartek0011

  Khabib dobry jest , ale czy Diaz i Melendez się obawiają ??? Nie wiem….Smile

 • Cain

  ponosi go fantazje

 • Pako

  No pewnie że chłopaczyne poniosło. Gilbert by mu pokazał jak się walczy.

 • bartek0011

  Z Gilbertem to by była walka achhh.. Może jeszcze kiedyś się odbędzie Smile

 • bartek0011

  Z Gilbertem to by była walka achhh.. Może jeszcze kiedyś się odbędzie Smile

 • jancichy

  Cos w tym jest.

 • zenek

  Wiadome ze chlopak jest zly bo nie chca dac mu dobrych zawodnikow z Mendelezem problem mialby na pewo.