Khabib Nurmagomedov: „Zawodnicy UFC obawiają się mnie.”

21 Styczeń 2014
8
Khabib Nurmagomedov: „Zawodnicy UFC obawiają się mnie.”

foto: ufc.com

foto: ufc.com


Ostatnie tygodnie nie tylko nie przyniosły przez długi czas rozwiązania w kwestii tego, kto będzie kolejnym rywalem obiecującego Khabiba Nurmagomedova, ale dodatkowo rozsierdziły Nate’a Diaza, który zaprzeczył, jakoby odrzucił daną mu propozycję. We wczorajszym MMA Hour, poproszony o to Dagestańczyk, wyjaśnił swoją wersję wydarzeń.

„Myślę, że to prawda że zawodnicy się mnie obawiają.” – stwierdził dość odważnie na samym początku wywiadu. Dalej jednak wyjaśnił od początku całą historię, zaczynając od Gilberta Melendeza, którego jako pierwszego odsunięto bez podania przyczyny:

Sporo mówi się o tej walce. Z całą pewnością zasłużyłem na ten pojedynek. Tak jak Glover Teixera, który po pięciu zwycięstwach z rzędu, teraz będzie walczył o pas. Ja o niego nie proszę w tej chwili. Myślę, że pojedynek z Melendezem ma sens, zasłużyłem na niego. Mam 21 zwycięstw i 5-0 w UFC.

W obu przypadkach znane są więc jedynie następstwa pewnych wydarzeń, dlatego Ariel Helwani poprosił Khabiba o jego opinię w sprawie:

Z tego co zrozumiałem, chodziło o sprawy finansowe. Dla Nate’a na pewno byłaby to ciężka walka, zwłaszcza iż przegrana ze mną mogłaby go sporo kosztować w kwestii jego pozycji w UFC. Rozumiem więc aspekt finansowy tego problemu ale jeżeli jednak obaj twierdzą, że chcą walczyć z najlepszymi, powinni podejmować takie wyzwanie. Jeżeli chcą, mogę walczyć z obojgiem z nich jednocześnie.

W obecnej sytuacji, młody prospekt widzi więc trzy rozwiązania danej sytuacji:

Albo jeden z nich, albo TJ Grant. Kiedyś było sporo fajnych pojedynków, typu zapaśnik kontra striker, i to również byłby ciekawy pomysł. Tak więc którykolwiek z tej trójki ma sens.

Od debiutu w 2012 roku, Nurmagomedov wygrał wszystkie z pięciu pojedynków w oktagonie. Nic więc dziwnego, że od pewnego czasu mówi się o nim w kontekście poważnego pretendenta do pasa.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zenek
Gość
zenek

Wiadome ze chlopak jest zly bo nie chca dac mu dobrych zawodnikow z Mendelezem problem mialby na pewo.

jancichy
Gość
jancichy

Cos w tym jest.

bartek0011
Gość
bartek0011

Z Gilbertem to by była walka achhh.. Może jeszcze kiedyś się odbędzie Smile

bartek0011
Gość
bartek0011

Z Gilbertem to by była walka achhh.. Może jeszcze kiedyś się odbędzie Smile

Pako
Gość
Pako

No pewnie że chłopaczyne poniosło. Gilbert by mu pokazał jak się walczy.

Cain
Gość
Cain

ponosi go fantazje

bartek0011
Gość
bartek0011

Khabib dobry jest , ale czy Diaz i Melendez się obawiają ??? Nie wiem….Smile

Drwalu
Gość
Drwalu

a tam się obawiają