Marcin Held vs. Rodrigo Cavalheiro Correia w turnieju Bellatora

autor:
17 Styczeń 2014
Marcin Held vs. Rodrigo Cavalheiro Correia w turnieju Bellatora

held_rekawica_bellator_mmanewsPL

Najmłodszy posiadacz czarnego pasa BJJ w naszym kraju, Marcin Held (16-3) powróci już 21. marca na gali Bellator MMA 113 w mieście Mulvane w stanie Kansas. Polak weźmie udział w pierwszym etapie turnieju wagi lekkiej, a jego rywalem będzie dziewięć lat starszy Rodrigo Cavalheiro Correia (14-2).

Będzie to już trzecie podejście Marcina do turnieju kategorii 70 kg. W swoim debiucie w Bellatorze poległ już w ćwierćfinale z późniejszym mistrzem Michaelem Chandlerem. Ostatnio jednak, po wygranej na punkty z Muradem Machaevem i poddaniu Richa Clementiego, znalazł się w finale, gdzie musiał uznać wyższość Dave’a Jansena. Od tamtego czasu stoczył jedną walkę, pod koniec października znokautował w pierwszej minucie Ryana Healya.

Dla 30-letniego Brazylijczyka to dopiero pierszy występ na gali drugiej siły MMA. Dotychczas Correia notował walki na eventach rodzimych organizacji. Zdecydowaną większość zwycięstw, bo aż jedenaście, odnosił przez nokauty. Może pochwalić się serią dziesięciu kolejnych wygranych.

Poniżej drabinka turnieju.

gp

Komentarze

 • zenek

  Wtym turnieju poziom doswiadczenia rywali podobny nie jak w tamtym zycze zwyciestwa Heldzikowi ;p

 • Pako

  Ciekawe jak Marcin sobie poradzi.

 • Loku

  Długo każą Marcinowi czekać na kolejną walkę. To będzie niemalże pół roku bez startu. Mam nadzieję, że sobie poradzi w tym turnieju, to byłoby kilka walk w krótkim okresie. Choć na pewno będzie trudniej niż ostatnio

 • bartek0011

  Held jeżeli wygra ten turniej i zdobędzie pas to w UFC nie zobaczymy Go jeszcze przez ok. 3lata . Mam nadzieję że zdobędzie doświadczenie i gdy pójdzie do UFC będzie jako jeden z najlepszych w swojej wadze . WAR Held !!!

 • Pako

  Heh z tym Ufc to jeszcze daleko dla Helda,ale bądźmy dobrej myśli. Być może coś ugra w tym turnieju.