Matt Serra przeprasza za niestosowne słowa, wypowiedziane tuż po kontuzji Andersona Silvy

07 Styczeń 2014
Matt Serra przeprasza za niestosowne słowa, wypowiedziane tuż po kontuzji Andersona Silvy


Poniedziałkowy epizod The MMA Hour raz jeszcze dołożył cegiełkę w kwestii całego mnóstwa materiałów, jakie można zebrać po jego emisji. Tuż po wizycie Chrisa Weidmana, w jego miejsce wszedł jeden z trenerów i emerytowany już fighter – Matt Serra. Przy okazji kilku wątków pobocznych, „Terra” wyjaśnił kwestię „Fuck You – GATE” z Weidmanem i Silvą w roli głównej.

Jeżeli jakimś cudem przegapiliście nagranie zarejestrowane przez kamery w narożniku nowego mistrza 185 funtów, najpierw powinniście je zobaczyć, a właściwie posłuchać.

Powyższe nagranie było właśnie powodem dla którego Serra zjawił się w noworocznym programie:

Tak, widziałem to nagranie. Na początku zdziwiłem się, że Ray Longo powiedział coś takiego, ale za chwilę zorientowałem się, że to byłem ja. Tak, to ja. Powiedziałem to. To było niewłaściwe. Zupełnie nie na miejscu.

Jak zapewnia, wszystko stało się z powodu podgrzanych emocji, które w tym wypadku, są zgoła odmienne od typowej rywalizacji widzianej poza sportami walki:

Wszystko działo się tak szybko a my mieliśmy włączony tzw. tryb wojenny. Wszyscy wrzeszczą na wszystkich. To nie tak, że my tak do siebie zazwyczaj mówimy. Bardzo szanujemy inne osoby. Kiedy jednak jesteś w klatce i wiem, że to trochę ubogie tłumaczenie. Ale twój zawodnik za chwilę zrani tego drugiego. Sprowadzi go i stłucze. To jest właśnie biznes w jakim tu funkcjonujemy. Nie chcę tego mówić, ale jestem z Tobą szczery. Tak mówimy do siebie my zawodnicy, kiedy przygotowujemy się na walkę.

Teraz, gdy emocje nie grają już roli katalizatora, Serra dodał na koniec:

Nie jesteśmy osobami bez serca. Nie jesteśmy złymi sportowcami. Jeżeli uraziłem uczucia jakiejś bliskiej Andersona osoby, np. jego dzieci lub żony, to przepraszam.

Komentarze

 • bartek0011

  Oj Matt …

 • Pako

  no emocje wzieły górę,tyle.

 • GROM Z

  Jak Brazylijczycy krzyczą „zabij go ” itd Belfort chce podrzynać wszystkim gardła !!! To nie jest złe ???

 • qwe

  Belfort chce podrzynać gardła? To ci dopiero. Gdzie się takich rzeczy nasłuchałeś/ naoglądałeś?

 • Typer

  no sytuacja zwykla, przecież nazawodnika czy byłego zawodnika a trenera nie idzie dokumentariusz zakonu czy następca tronu. to generalnie ludzie którzy są w stanie powiedzieć takie słowa a w wojnie (słusznie to nazwał taka walka to chwilowa wojna) mówi się wszytsko, szaleje się jak dziecko ! 🙂 myśłę że nie powinno się w ogóle przepraszać za takie coś ta poprawność polityczna już jest przesadzona. ale cóż szoł musi być coś się musi między walkami dziać to siedzą w studio i rozkminiaja wszystkie nagrania wszystkich kamer sekunda po sekundzie zeby znaleźć coś co może być wykreowane na „sprawę”. bo przecież realnego problemu z większość rzeczy tak naprawdę nie ma. problem się robi żebygo ładnie i medialnie mócrozwiązać 🙂

 • RZDZ

  a co miał kurwa powiedzieć – hej chłopcze za chwilkę cię mój przyjaciel klepnie w twarz nie obraź się? albo dobrze że udało ci się popchnąć silvę tak trzymaj nasz robaczku?

 • Cain

  a za złe myśli to też przeprosił? zgadzam się po stokroć z Typerem

 • EL doopa

  no bez kitu afera z niczego.

 • bartek0011

  Było mineło i tak za tydzień każdy zapomni Smile